14. İstanbul Bienali için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Carolyn Christov-Bakargiev tarafından Tuzlu Su: “Düşünce Biçimleri Üzerine Bir Teori” başlığıyla bir dizi işbirliği içerisinde şekillenmeye devam eden Bienal, 5 Eylül – 1 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Ücretsiz olarak gezilebilecek 14. İstanbul Bienali, otuzun üzerinde noktada ve iki ay boyunca düşüncenin alabildiği, alabildiğine farklı formun özel bir yelpazesiyle izleyicilere sunulacak.

B ienalde, altmışın üzerinde sanatçının yanı sıra, aralarında denizbilimci, hikâye anlatıcısı, matematikçi ve nörobilimcilerin de bulunduğu diğer katılımcılar yer alacaklar, kolektif ve zamansız bir ortak düşünme deneyinde buluşacaklar.
Bienalde, düşüncenin alabileceği formlar matematikle, fenle, bitkilerle ve sanatla içiçe araştırılacak. Bienal kapsamında aynı zamanda paneller ve okuma günleri gibi etkinliklerin olduğu kamusal program ile film programı da gerçekleştirilecek.

Karadeniz’den Marmara’ya kadar Boğaz çizgisinin her iki yakasında, su hattı boyunca; Beyoğlu’ndan Büyükada’ya, Rumelifeneri’nden eski şehir merkezi ve Şişli’den Kadıköy’e kadar her alana yayılacak olan Bienal’i izlemek için enerjinizi şimdiden dikkatli harcamanızı öneririz.

Click to view in English

The 14th Istanbul Biennial Saltwater: “A Theory of Thought Forms”, drafted by Carolyn Christov-Bakargiev, will open to the public from 5 September to 1 November 2015 in over 30 venues on the European and Asian sides of the Bosphorus, from the Black Sea to the Sea of Marmara, from Beyoğlu to Büyükada, from Rumelifeneri to the old city and from Şişli to Kadıköy.
from to
Buluşmalar

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.