14-20 Eylül tarihlerinde 22’ncisi düzenlenecek Adana Altın Koza Film Festivali, yönetmeliklerini yayımlayarak bu yıl toplam 876 bin TL para ödülü dağıtacağını duyurdu. En iyi filme 350 bin TL para ödülünün verileceği festivalde kurgudan yardımcı oyuncuya her kategoriye para ödülü var. Yönetmelikte yer alan eser işletme belgesi şartına önceki yıllardaki gibi göz yumulup yumulmayacağı ise merak konusu.

Türkiye ’nin saygın film festivallerinden 22. Adana Altın Koza, yarışma yönetmeliklerini yayımlayarak film kabul etmeye başladığını duyurdu. Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 14-20 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 22. Adana Altın Koza Film Festivali’nde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve ‘Adana’ Konulu Senaryo Yarışması için son başvuru tarihi 31 Temmuz 2015 olarak belirlendi. Kurgudan yardımcı oyuncuya her kategoride para ödülü dağıtmasıyla benzerlerinden ayrılan 22. Adana Altın Koza’da 350 bin TL’si ulusal yarışma en iyi filme olmak üzere toplam 876 bin TL para ödülü verilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Adana Belediyesi Başkanı Hüseyin Sözlü “Sinemayı ve sinemacıları desteklemek amacındaki festivalimize her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun ilgi ve katılım bekliyoruz. Bunların yanı sıra dünyadaki çeşitli festivallerden ödül almış pek çok seçkin film izleyiciyle buluşacak. Galalar, söyleşiler, atölyeler ve konserler de festivalimiz kapsamında sanatseverlerle buluşacak. Ayrıca bu yıl “Adana” Konulu Senaryo Yarışması ile bir ilki daha gerçekleştirecek olmanın heyecanı içindeyiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Radikal

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.