Asena Akan Band İstanbul’un İzleri albümünden şarkıları ve yeni besteleri ile Nardis Jazz Club’ta

 

* For the English version, please scroll down
 
İstanbul doğumlu Asena Akan, müziğe beş yaşında İstanbul Belediye Konservatuvarında klasik keman eğitimi ile başladı. İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü Lisans ve Yüksek Lisans diplomalarına sahip olan Akan, sesini farklı şekillerde kullanmayı öğrendiği İstanbul Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü’nden 1998 yılında mezun oldu. Caz müziğine olan tutkusu nedeniyle Randy Esen, Donovan Mixon ve Aydın Esen ile caz vokal ve teori çalışmaları yaptı.
 
2000 Yılından günümüze birçok konser veren Akan rock, soul, flamenko, bossanova ve caz dahil birçok stilde deneyim kazandı. Tüm bu deneyim ve birikimler söz yazarı kimliği ile de birleşerek onu beste yapmaya yöneltti. ‘Z YapımKalan Müzik tarafından, söz ve müzikleri kendisine ait dokuz (9) şarkıdan oluşan ilk albümü “İstanbul’un İzleri” yayınlanan Akan, beste ve sahne çalışmalarının yanı sıra vokal eğitmeni olarak da profesyonel müzik hayatını sürdürmektedir.
 
Asena Akan Band: Asena Akan (vo), Adem Gülşen (p), Önder Focan (g)Baran Say (b), Riccardo Marenghi (d)
 
 
*Giriş: 35 TL, Öğrenci: 20 TL
Yer: Nardis Jazz Club, Beyoğlu
 
Zaman: 23 Mart 2015, 21:30-00:30
 
Bağlantı: Asena Akan Web
 

 

Click to view in English

Asena Akan Band

 
Asena Akan was born in İstanbul and started studying violin at the age of 5 at the İstanbul Conservatory.
She also has under-graduate and graduate degrees in Psychological Counseling from the İstanbul University. She graduated from the İstanbul Conservatory Opera Department in 1998.
Because of her interest in jazz she studied jazz vocal and theory with Randy Esen, Donovan Mixon and Aydın Esen.

Akan has performed in various projects playing rock, soul, flamenco, bossa nova and jazz since 2000.
Having all the experience and inspirations led her to song writing and she released her debut album ”İstanbul’un İzleri” from the label Kalan Müzik and all nine songs on the album are written by her. Aside from performing, she also has been teaching vocal lessons.
 

Caz
Nardis Jazz Club, Beyoğlu Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.