Aşkın Hâlleri karma resim sergisi 15 Eylül-5 Ekim 2015 tarihleri arasında Gergedan Sanat‘ta sanatseverlerin ilgisine sunuluyor.

Gergedan Sanat, güncel çağdaş sanatçılara desteğini sürdürmeğe devam ediyor. Bu sezon ilk olarak 7 sanatçı; Emel Başarık, Güliz Baydemir, Zeynep Bingöl Çiftçi, Nehir Çetin, Mehmet Duran Fergökçe, Selçuk Fergökçe ve Ceyda Güler’in birbirinden coşkun, renkli, heyecanlı eserlerinden derlenen Aşkın Hâlleri adlı resim sergisinin açılış kokteyli, 15 Eylül Salı günü 18:00-21:00 saatleri arasında yapılacak.

Aşkın Hâli: Göze ve akla fiziksel eylemin sunumunu algılatmaktır.
Aşkın, su gibi olup havaya karışmak ve hali yeniden sunmaktır.
Aşkın sunulan hâl ve değişimle gelen dönüşümün görülmesi, anlamaya çalışılması yerine, anlamlandırabilme çabasını ortaya koymaktır.
Bu nedenledir ki, Aşkın Hâlleri sergimiz, yedi aşkın halin bir bütünü anlatması, anlamlandırılmış yedi halin algılara sunulması ve aşkın durumunun konuşulmasıdır.

Selçuk Fergökçe

from to
Sergi
Gergedan Sanat, Çukurcuma - Beyoğlu Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.