7 Güzel

Konser Özeti

Share this on WhatsApp Zamanın en iyi basçılardan biri olarak sayılan Avishai Cohen her zaman canlı dinleme şansı yakalayamayacağınız performansıyla 18 ve 19 Aralık’ta Babylon sahnesinde sizlerle olacak. 14 yaşında ünlü baterist Jaco Pastorius’tan etkilenerek bas gitar çalmaya başlayan, bundan bir kaç yıl sonra ise kontrbasa yönelen Avishai Cohen, müzisyenliğinin ilk bir kaç senesinin kendisi için zorlu olduğunu ifade ediyor. Parklarda, metroda, sokaklarda müziğini insanlarla buluşturan Cohen, daha sonrasında küçük barlarda performansını devam ettirmiş. Piyanist Chick Corea ile birlikte bu sektöre daha farklı bir adım atma imkanı bulmuş olan Avishai Cohen’in şimdi ise kendi kurmuş olduğu müzik şirketi bulunuyor. Sevilen şarkıları “Samuel”, “Criss Cross”, “Come Together” ve konserlerindeki performansıyla dinleyicilerini büyülen Cohen, caz müziğinin duayen isimlerinden ve yüzyılın en etkileyici yüz basçısından biri olarak gösteriliyor. Avishai Cohen: Bas, Vokal Nitai Hershkovits: Piyano Ofri Nehemya: Davul Garanti Caz Yeşili: Avishai Cohen Tarih: 18-19 Aralık 2013, 20:30 Yer: Babylon Biletler: Biletix

7 Güzel

more
  • Caz Konserleri

    7

[caption id="attachment_2412" align="alignleft" width="300"]Avishai Cohen Avishai Cohen Garanti Caz Yeşilinde[/caption]

Zamanın en iyi basçılardan biri olarak sayılan Avishai Cohen her zaman canlı dinleme şansı yakalayamayacağınız performansıyla 18 ve 19 Aralık'ta Babylon sahnesinde sizlerle olacak.

Garanti Caz Yeşili: Avishai Cohen
Tarih: 19 Aralık 2013, 20:30
Yer: Babylon
Biletler: Biletix

7

Zamanın en iyi basçılardan biri olarak sayılan Avishai Cohen her zaman canlı dinleme şansı yakalayamayacağınız performansıyla 18 ve 19 Aralık’ta Babylon sahnesinde sizlerle olacak.


14 yaşında ünlü baterist Jaco Pastorius’tan etkilenerek bas gitar çalmaya başlayan, bundan bir kaç yıl sonra ise kontrbasa yönelen Avishai Cohen, müzisyenliğinin ilk bir kaç senesinin kendisi için zorlu olduğunu ifade ediyor. Parklarda, metroda, sokaklarda müziğini insanlarla buluşturan Cohen, daha sonrasında küçük barlarda performansını devam ettirmiş. Piyanist Chick Corea ile birlikte bu sektöre daha farklı bir adım atma imkanı bulmuş olan Avishai Cohen’in şimdi ise kendi kurmuş olduğu müzik şirketi bulunuyor.

Sevilen şarkıları “Samuel”, “Criss Cross”, “Come Together” ve konserlerindeki performansıyla dinleyicilerini büyülen Cohen, caz müziğinin duayen isimlerinden ve yüzyılın en etkileyici yüz basçısından biri olarak gösteriliyor.

Avishai Cohen: Bas, Vokal
Nitai Hershkovits: Piyano
Ofri Nehemya: Davul

Garanti Caz Yeşili: Avishai Cohen
Tarih: 18-19 Aralık 2013, 20:30
Yer: Babylon
Biletler: Biletix

Sanat tarihçi, editör, kedisever, okur, (arada yazar da : ), dinler, iyi araştırma yapar, daha çok görsel hafızasıyla çalışır. İstanbul'da Sanat'ta; 'Editör'... Bir süredir inzivadan bildiriyor, kimse nerede olduğunu bilmiyor.

Mine Özyurt

Comments are closed.