BaBa ZuLa, son albümü 34 Oto Sanayi‘den seslendireceği şarkılarla KadıköySahne‘de!

BaBa ZuLa; Levent Akman, Murat Ertel ve Emre Onel tarafından kurulan, Türkiye’de belli bir tür içine dahil edemeyeceğiniz ender gruplardan biri…

1996 yılında Derviş Zaim‘in Tabutta Rövaşata adlı filmine müzik yapmak üzere kurulan grup, 2013’e gelindiğinde Amerika’dan Japonya’ya, Kanada’dan Brezilya’ya ve Avrupa’nın birçok ülkesine giderek ülkemizin müzik elçisi olacağından habersizdi elbet. Geleneksel halk müziğinden besleniyorlar ve müzikal köklerimizden aldıklarını çağdaş müzikle birleştiriyorlar. Bunu yaparken kolaya kaçmıyorlar, bu yüzden yaptıkları özgün oluyor, taklit edilemiyor. Bir yanda funk, diğer yanda elektronik var; ama hepsinin beslendiği nokta memleket topraklarında yapılan müzik, ortaya çıkan ise Türkçe saykedelik…

Aşık Veysel, Aşık Mahzuni, Barış Manço, Moğollar‘dan etkilendikleri kadar Jimi Hendrix, Bob Marley, Santana, The Doors‘dan da esinleniyorlar.

BaBa ZuLa, bu özgünlüğü yakalayabildiği için sadece bu topraklarda değil, dünyanın her yerinde ilgiyle dinleniyor. Albümleri bir kenara sahne performansları da takdire şayan… Dans ve teatrel ögelerle müziklerini ve düşüncelerini görsel olarak da desteklerken seyirciyle tek vücut oluyor ve adeta şamanik bir ayin sunuyorlar.

Bu noktada şu rahatlıkla söylenebilir: BaBa ZuLa konseri izlememiş bir insan çok şey kaybeder!

BaBa ZuLa
14 Ağustos 2015 22:30 KadıköySahne, İstanbul

Biletlerinizi bağlantımızı takip ederek satın alabilirsiniz.

MÜZİK Pop-Alternatif
KadıköySahne, İstanbul Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.