Kadim medeniyetlerin beşiği, tarihe tanık sokaklar, cumbalı evler, gizemli mahzenler, binlerce yıllık dini mekanlar… Balat
Tarihi geçmişiyle ilgili sadece tahminlerin yapılabildiği, Bizans ve Roma kadar esrarlı İstanbul’da bir semt.

Galeri Eksen Balat Art and Artist House, tiyatro sanatçısı Ayla ÖNDER ve eşi sanat taciri Aşkın ÖNDER tarafından farklı bir sergileme alanı oluşturmak için kuruldu. Tuğla duvarlarla örülü, tarihi kuyunun bulunduğu, ve dönem mimarisi modernize edilerek kurulan Galeri Eksen Balat Art and Artist House, yurtdışından veya İstanbul dışından sanatçıların (ressam, heykeltıraş, belgeselci, küratör, sanat tarihçi, fotoğraf, ebru, hat, seramik sanatçısı, sanat sever, koleksiyoner) gelip ikamet edebilecekleri, eserlerini sergileyebilecekleri yeni bir adres.

Farklı din, dil, kültür ve ırkların uzun süredir birlikte dostça, kardeşçe ve barış içinde yaşamlarını sürdürdükleri bu kadim semtte, yine farklı sanat anlayışlarından, farklı kültürlerden, farklı dillerden ve dinlerden sanatçıların oluşturacakları sergi konseptleri Galeri Eksen Balat’ta gösterime sunulacaktır.

Tüm bunların ışığında, 3 Ekim 2015 tarihinde Galeri Eksen Balat, farklı sanat anlayışlarına sahip sanatçıların eserlerinden oluşan Balat’ta Sanat Başkadır isimli sergiye ev sahipliği yapacaktır.

Balat’ta Sanat Başkadır
3 Ekim – 15 Kasım 2015 Galeri Eksen Balat
Açılış Kokteyl: 18:00
Adres: Ayan Cad. No 32 Balat/Fatih/İstanbul
Tel: 0 212 327 34 99

from to
Plastik Sanatlar Sergi
Galeri Eksen Balat Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.