Barista, BabylonBARİSTA’nın ilk albümü DayDream’in lansman konserinde Bahadır Eryılmaz, Evren Arkman, Barış Göker, Aksel Belinbağlı, Emrah Bingöl ve Özgür Yenilmez’e eşlik etmek üzere albüm çalışmalarında yer alan iki önemli isim Sara Azriel ve Matthew Heulitt Türkiye’ye geliyor.Blues ve rock’ın tınılarından beslenirken, dinleyiciyi de kendi benliğinin köklerine götüren BARİSTA’nın 16 parçalık ilk albümü DayDream, müzikseverler tarafından büyük beğeniyle karşılandı. Şarkılarının büyüleyici etkisi kısa sürede kulaktan kulağa yayıldı ve dinleyicide BARİSTA’yı sanki yıllardır tanıdıkları duygusunu yarattı. Tek bir solistle çalışmaktansa, şarkıların dokusuna uygun solistlerin kendilerine çağrıştırdıklarını dinlemeyi tercih eden BARİSTA, bu yolla dinleyiciyi de kendi iç sesiyle buluşturdu.

Sadece günümüze değil, müzikal bir döneme imzasını atacağına şimdiden kesin gözüyle bakılan BARİSTA, ilk konseriyle 28 Nisan’da Babylon’da.

BARİSTA Hakkında
Bahadır Eryılmaz tarafından 2010 yılı Aralık ayında kurulan BARİSTA, sade ezgiler ve gerçek seslerin peşinde, rock ve blues müzik yaparak uzun bir yolculuğa çıkan ve tüm orkestra elemanları yerli bir grup. İlk şarkısı ‘Dreams’, 2014 yılının Haziran ayında yayınlandı.
2014 yılının sonlarına doğru yayınlanan ‘DayDream’ adlı albümleri ise yaşanmışlıkları, hayatı, aşkı ve kayıpları anlatıyor.
Kadıköy’de küçük bir stüdyoda temelleri atılan, çekirdek kadrosu dört kişiden oluşan grupta, davul ve vokal Bahadır Eryılmaz’a basgitarda Selim Aydın, solo gitarda Eray Polat ve ritim gitarda ise BARİSTA’nın kuruluşunda da yer alan Evren Arkman eşlik etti.
BARİSTA, şarkı ve enstrümanlardaki dinamizmi ve doku uyumunu sağlamak adına farklı enstrümanlarda farklı solistler ile çalışmayı tercih ediyor.

BARİSTA’nın DayDream adını taşıyan ilk albüm şarkılarını www.baristabeat.com
Spotify Barista – Daydream
iTunes https://itunes.apple.com/us/album/daydream/id941989037
Deezer http://www.deezer.com/album/9172811
TTNET Müzik https://www.ttnetmuzik.com.tr/album/Daydream/333948
Turkcell Müzik http://turkcellmuzik.turkcell.com.tr/#!/album/–/daydream/ODg5MTc2MTcwNzgy/–/sarkilar/karisik üzerinden keyifle dinleyebilir, dijital olarak satın alabilirsiniz!

BARİSTA DayDream lansman konseri
28 Nisan 2015, 21:00 Babylon Asmalımescit

MÜZİK Pop-Rock
Babylon Asmalımescit Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.