Yılın en iddialı sinema filmleri arasında gösterilen ‘Benim Dünyam’, ilk 3 gün başarısının ardından Pazartesi günü 103 bini aşkın seyirciye ulaşarak rekor bir gişeye ulaştı.


İlk hafta sonunda 186.330 bin kişi tarafından izlenen ‘Benim Dünyam’, Ekim ayında vizyona giren filmler arasında son 4 yılın en iyisi, son 9 yılın da en iyi 4. açılan filmi olmuştu.
Boxoffice Türkiye istatistiklerine göre; film ilk haftasonu 186.300 bin kişi tarafından izlenerek son yıllarda Ekim ayında vizyona giren filmler arasında en iyi olurken, Pazartesi günü ise yaklaşık 103 bini aşkın kişi izlenerek izleyicisi sayısı katlanarak artan ender Türk filmlerinden iyi oldu. 3 gününde sinema seyircisinin %43’üne ulaşan film, istatistiklere göre sinemaya giden iki kişiden bir izleyicinin tercihi oldu.

Benim Dünyam

Ela, henüz iki yaşındayken geçirdiği hastalık nedeniyle hem gözlerini hem de duyma yetisini kaybeder. Bundan sonra çevresiyle tamamen uyumsuz biri olarak yetişir. Bu durum genç kızı iyileştirmek için hayatını adayan Mahir Hoca ile tanışana dek devam eder…

Yapımı TMC film tarafından yürütülen ve başrollerinde Uğur Yücel ve Beren Saat’in bulunduğu film, Hint yapımı bol ödüllü Black (2005) filminden uyarlanıyor. Beren Saat’in doğuştan kör, sağır ve dilsiz başkarakteri canlandırdığı, Uğur Yücel’i ise genç kızın hayatına girip ona engellerinden sıyrılıp yaşamayı tanıtan öğretmen rolünde izleyeceğimiz filmin yönetmen koltuğunda da Uğur Yücel bulunuyor.

Yönetmen: Uğur Yücel

Oyuncular: Beren Saat, Uğur Yücel, Ayça Bingöl

Yapım: Türkiye

Vizyon Tarihi: 25 Ekim 2013

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.