Shakespeare‘in en sevilen klasiklerinden olan Bir Yaz Gecesi Rüyası, Avrupa’nın önemli yönetmenlerinden Aleksandar Popovski tarafından çağdaş bir reji anlayışıyla sahneleniyor. Metni sahneye olduğu gibi aktarmak yerine, onunla oynamayı ve görsel olarak etkileyici bir performansa çevirmeyi tercih eden Popovski, Bir Yaz Gecesi Rüyası’nı sahnelerken üç ana eksende ilerleyen hikayeyi sahne tasarımına da yansıtmış. Oyun seyirciyi, saray çevresinden Theseus ve Hippolyta ile dört genç aşık arasında geçen olaylar, Pyramus ve Thisbe’nin trajik aşk hikayesini sahneleyen esnafların dünyası ve Oberon, Titanya, Puck, diğer periler ve elflerden oluşan periler dünyası arasında gezdiriyor.

Bir Yaz Gecesi Rüyası

Bir Yaz Gecesi Rüyası

Bir Yaz Gecesi Rüyası

Yazan: William Shakespeare
Çeviren: Özdemir Nutku
Yöneten: Aleksandar Popovski
Sahne Tasarımı: Sven Jonke
Kostüm Tasarımı: Jelena Prokovic
Işık Tasarımı: Sven Jonke
Müzik: Kiril Dzajkovski
Koreografi: Handan Ergiydiren
Efekt: Ersin Aşar
Yönetmen Yardımcıları: Başak Erzi, Okan Patırer, Neşe Ceren Aktay, Nazif Uğur Tan
Süre: 2 Perde ve 2 Saat 15 Dakika

Oyuncular

Arda Aydın, Çağlar Yiğitoğulları, Elyasa Çağlar Evkaya, Gürol Güngör, Levent Üzümcü, Nurdan Kalınağa, Selin İşcan, Yavuz Şeker

Biletlerinizi Almak İçin Tıklayınız!

TİYATRO
Harbiye Açık Hava Tiyatrosu Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.