Birsen Tezer, sevilen şarkıları ile 28 Mayıs’ta Roxy’de…

Büyülü sesiyle Birsen Tezer, “İkinci Cihan” albümünün sevilen şarkıları istanbul’da konserlerine devam ediyor…Ve artık “İkinci Cihan” zamanı…

İlk albümü Cihan‘ı 2009 yılının Temmuz ayında yayımlayan Birsen Tezer, uzun süredir sahnede de birlikte çalıştığı müzisyen arkadaşları Derin Bayhan (davul), Emre Tankal (elektrik gitar), Gürol Ağırbaş (bas gitar), Tunç Öndemir (akustik gitar) ile yola ikinci albümleri İkinci Cihan ile devam ediyor.

Akın Eldes (elektrik gitar), Birol Ağırbaş (perküsyon), Bülent Ortaçgil (akustik gitar), Erkan Oğur (perdesiz gitar, kopuz), İlhan Şeşen (vokal), Özer Arkun (çello), Sibel Köse (vokal), Tarık Aslan (bendir, erbane) gibi değerli isimlerin de konuk müzisyen olarak yer aldığı İkinci Cihan albümünde dokuz şarkı yer alıyor.

Gürol Ağırbaş’ın Eylül isimli bestesine Bülent Ortaçgil‘in söz yazdığı Kendi Kendime, ilk albümde yer alan Balıkesir isimli şarkının da sahibi olan Zafer Cımbıl‘dan Delikanlı, Aşk Üzerine Söylenmemiş Her Şey isimli filmin hiçbir yerde kayıtlı olarak yer almayan, İlhan Şeşen bestesi Ne Tuhaf ve Sami Batok sözü ve müziği Boşver isimli şarkıların dışında yer alan beş şarkının sözü ve müziği Birsen Tezer imzalı…

Müzik direktörlüğünü Gürol Ağırbaş‘ın yaptığı albümün miksleri ve kayıtları Arıkan Sırakaya, vokal kayıtları Cihan Güvenç tarafından gerçekleşti. Cem Büyükuzun‘un masteringini gerçekleştirdiği albümün kayıtları T&A Project stüdyolarında tamamlandı. İkinci Cihan, Kadri Karahan tarafından fotoğraflandı ve grafik çalışmasını Emine İlkorur tamamladı.

Birsen Tezer
28 Mayıs 2015 21:00 (Roxy)

Bilet almak için tıklayınız!

Bilet almak için tıklayınız!

from to
MÜZİK Pop-Alternatif
Mall of İstanbul MOİ Sahne, İstanbul Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.