Björk, geçtiğimiz Ocak ayında çıkan son albümü “Vulnicura”dan “Lionsong” adlı parçasının videosu ile karşımızda. Yönetmenliğini Inez ve Vinoodh’un yaptığı, kıyafetlerini ise Björk‘ün seçtiği video klip, tüm Björk klipleri gibi yine çok yaratıcı.

 

* For the English version, please scroll down
 

 

 

Kaynak:
© Billboard

 

Click to view in English

 

Björk‘s Heart Bulges In Her ‘Lionsong’ Video

 
Björk, who has produced some of the most imaginative music videos of all time, has shared the first official video from her devastating new album Vulnicura. Watch the video for “Lionsong,” in which the singer offers a close-up of her beating heart and plays with her body’s proportions.

 

 
The harrowing clip finds Björk wearing the same celestial garb as featured on the Vulnicura cover, and keeps the focus on her vulnerability as her body morphs with the changing tempo. In a press release, “Lionsong” video directors Inez & Vinoodh write, “Björk’s character for ‘Lionsong’ had to be smooth like a spider waiting in her web and seductive like a Balinese dancer cast in bronze. She is seen as if under a microscope, baring her heart while luring us inside the bloody galaxy of her own wound.”
 
 
Source:
© Billboard
© Youtube
© Björk

Ortaokul ve lise eğitimini Robert College'de dereceyle tamamladı. Purdue University (Indiana, ABD) İnşaat Mühendisliği Bölümü'nü birincilikle ve rektör özel ödülü alarak bitirdi. University of California at Berkeley (ABD) MBA (İş İdaresi Yüksek Lisans) programını ilk on öğrenci arasında bitirdi. Uzun yıllar yurtiçi ve yurtdışında danışmanlık yaptı. Şiir ve hikaye yazmaya, resim yapmaya ortaokul ve lise yıllarında başladı. Daha sonra felsefe, psikoloji, Antik Yunan ve Roma medeniyetleriyle ilgilenmeye başladı. Halen yaşam, kişisel gelişim, farkındalık, felsefe, psikoloji, sanat, resim ve müzik konularında yazmaya devam etmektedir. İzmir, Ege ve deniz aşığı olan Yaman Kocasinan, aynı zamanda amatör denizcidir. “İzmir'de Sanat” ve “İstanbul'da Sanat” sitelerinin kurucularından olup, yönetim ve editoriyal takımlarında yeralmaktadır.

Yaman Kocasinan

Comments are closed.