Dünyanın en büyük birkaç müzik ödül organizasyonundan biri olan ‘BRIT Ödülleri’nin 2015 yılı töreni 25 Şubat’ta yapılmıştı. Bu yıl, British Phonographic Industry’nin BRIT ödüllerini vermeye başlamasının 35. yılı idi.

 

* For the English version, please scroll down 

Ödül töreni Londra’daki O2 Arena’da ‘Ant & Dec’ müzik grubunun sunumuyla gerçekleşmişti. Geçtiğimiz günlerde, müzik dünyasının bu büyük gecesinin yaklaşık 1 (bir) dakikalık time-lapse videosu yayınlandı. Videoda, gecenin başında ve sonunda yapılan hazırlıklar dahil tüm detayları çok hızlı bir şekilde görülebiliyor.

 


 

 
BRIT Ödülleri, kısaca The BRITs, British Phonographic Industry tarafından her yıl dağıtılan pop müzik ödülleridir. 1977 yılından bu yana verilmektedir. BRIT, British or Britannia sözcüklerinin kısaltmasıdır. Fakat daha sonra, British Record Industry Trust sözcüklerinin kısaltması olarak kullanılmıştır.
 
 

 
Geceye damgasını vuran ve viral hale gelen olay, Madonna’nın ‘Living For Love’ şarkısını söylerken sahneden aşağıya adeta uçarak düşmesiydi. Ünü şarkıcı şok edici çıkışlarıyla ve show’larıyla bilindiğinden; olayın, show amaçlı olup olmadığı tartışması başlamıştı. Ancak Madonna bu olayın bir show değil, sahne kazası olduğunu açıklamıştı. *

 
 
 

Kaynaklar:
© BRIT Awards
© BRIT Awards Youtube Channel

 
* Editörün notu

 
ÇEVİRİ:
© Yaman Kocasinan (İstanbul’da Sanat: www.istanbuldasanat.org)

 
 

Click to view in English

 

BRITs 2015 Time-Lapse at the O2 – BRIT Awards 2015

 

Watch The BRIT Awards 2015 come together and then get dismantled in this time lapse taken at The O2 Arena, London.
 
 
 


BRITs 2015 Time-Lapse at the O2 – BRIT Awards 2015

 

 
 
 

Madonna performs ‘Living For Love’ at the BRIT Awards 2015

 
 
 

Sources:
© BRIT Awards
© BRIT Awards Youtube Channel

Ortaokul ve lise eğitimini Robert College'de dereceyle tamamladı. Purdue University (Indiana, ABD) İnşaat Mühendisliği Bölümü'nü birincilikle ve rektör özel ödülü alarak bitirdi. University of California at Berkeley (ABD) MBA (İş İdaresi Yüksek Lisans) programını ilk on öğrenci arasında bitirdi. Uzun yıllar yurtiçi ve yurtdışında danışmanlık yaptı. Şiir ve hikaye yazmaya, resim yapmaya ortaokul ve lise yıllarında başladı. Daha sonra felsefe, psikoloji, Antik Yunan ve Roma medeniyetleriyle ilgilenmeye başladı. Halen yaşam, kişisel gelişim, farkındalık, felsefe, psikoloji, sanat, resim ve müzik konularında yazmaya devam etmektedir. İzmir, Ege ve deniz aşığı olan Yaman Kocasinan, aynı zamanda amatör denizcidir. “İzmir'de Sanat” ve “İstanbul'da Sanat” sitelerinin kurucularından olup, yönetim ve editoriyal takımlarında yeralmaktadır.

Yaman Kocasinan

Comments are closed.