İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) İngiliz Dili ve Edebiyatı bölüm başkanı Prof. Dr. Yusuf Eradam‘ın, yazar Buket Uzuner ile yeni kitabı Toprak çerçevesinde gerçekleştireceği söyleşi 14 Mayıs Perşembe günü saat 16:00’da Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda yapılacak olan söyleşi iptal edilmiştir.

Buket Uzuner söyleşisiToprak, okuru bir yandan kayıp bir gazetecinin izinde Anadolu’da, sürükleyici bir maceraya davet ederken, kadim Kamanlık (Şaman) geleneğimizin TOPRAK ETİĞİ VE HAKKINA saygı gösterdiğini hatırlamamız için psiko-mitolojik bellek arayışını da sürdürüyor.

Türk mitolojisinde temsil edildiği alt dünya söylenceleri ve gezegenimizin ana rahmi; tohumdan-insana bütün canların yuvası olan TOPRAK, bu romanda okura ekolojik bir alt metin okuması da sunuyor.

Buket Uzuner, Türk Şamanizmi’ni evrensel değerlerle bugüne aktarmakta büyük başarı kazanıyor.[Tabiat Dörtlemesi] Buket Uzuner yaratıcılığının en güzel simgelerinden…”

Talat S. Halman

Toprak Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları
Yazar: Buket Uzuner
Yayınevi: Everest

Genel Kültür
İstanbul Kültür Üniversitesi, Bakırköy Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.