Tiyatro Keyfi, Rain Man, Shakespeare’in Bütün Eserleri – Hafif Kısaltılmış, kukla Romeo ve Juliet ve Öykülerden Oyunlar‘dan sonra yeni sezonun başlangıç eseri olarak Cahide Sonku Müzikali‘nin provalarına başladı. Cahide SonkuOyunun metni, son dönemin parlayan yazarı Gökhan Erarslan‘a ısmarlandı. Oyunda Türk tiyatrosu ve sinemasının bir dönemine imza atmış Cahide Sonku‘nun çarpıcı yaşamının yanı sıra dönemin önemli sanat adamlarından ve sosyal yaşamından da esintiler var.

Kemal Başar yönettiği Cahide Sonku Müzikali‘nde Nilüfer Açıkalın oynuyor. Orijinal müzikler Orhan Enes Kuzu, kostüm tasarımı Canan Göknil, ışık tasarımı ise Yüksel Aymaz imzasını taşıyor.

Cahide Sonku Müzikali

Cahide Sonku Müzikali, Eylül ayından itibaren önce İstanbul‘da, sonra Anadolu‘nun çeşitli salonlarında tiyatro izleyicisi ile buluşacak.

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.