Çetin Pireci, “Yekvücut” adını verdiği sergide, hiçbir elektronik cihazdan faydalanmadan, tamamen doğal yollarla meydana getirdiği eserleriyle bambaşka bir bakış açısını sanatseverlere sunuyor.
Çağımızın vazgeçilmezi hâline gelen dijital dünyada yaşanan gelişmelerin yol açtığı sonuçları sorgulayanlardan mısınız? Eğer yanıtınız Evet ise, sanatın ufkunuzda yeni bir pencere açmasına izin verin.

Teknolojinin perçinlediği, artık bir açmaza dönüşen bireysellik ve yalnızlık üzerine tekrar tekrar düşünmemizi hedefleyen Pireci, dijitali bir kenara iterek yaptığı çalışmalarını paylaşıyor.

‘Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz’ her gün, bizi yalnızlığa sürükleyen nedenleri bulmaya daha çok yaklaşıyoruz.

Pireci, sizi dijitalin içinden doğala, yalnızlık bunalımına karşı ‘yekvücut’ soru sormaya çağırıyor.

Çetin Pireci’nin Yekvücut adlı başkaldırısı;  6 Haziran 2015 Cumartesi tarihine kadar D’art Gallery’de olacak.

Çetin Pireci Kimdir?

1983 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Ana Sanat Dalı bölümünden mezun oldu. 1987 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik-Cam Ana Sanat Dalı bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Bugüne kadar, üçü kişisel olmak üzere yurtiçinde ve yurtdışında seksenden fazla bienale ve sergiye katılan Çetin Pireci, çalışmalarını İstanbul’daki atölyesinde sürdürmektedir.

from to
Sergi
D'art Sanat Galerisi, Kuledibi Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.