Pera Eğitim, Saraybosna Güzel Sanatlar Akademisi işbirliği ile gerçekleştirilecek Günümüz İmgeleri, Saraybosna Güzel Sanatlar Akademisi’nden Yapıtlar adlı sergisi kapsamında, 15 yaş ve üzerindeki katılımcılar için İllüstrasyon ve Çizgi Roman Tasarımı isimli bir atölye düzenliyor.

Bu atölye çalışmasında katılımcılar çeşitli illüstrasyon tekniklerini ve tarzlarını tanıyor. Günümüzde film, reklam ve yayıncılık sektöründe oldukça yaygın kullanılan illüstrasyon, aslında resim sanatı ve grafik tasarımın birleşiminden meydana gelen genellikle gerçeküstü kompozisyonların resmedildiği, farklı alanlarda kullanılan bir sanat dalıdır. Katılımcılar da sergi turu ardından atölyede, illüstrasyon tekniklerinin çizgi romandaki kullanımı ve çizgi romanda hikaye anlatımı, kadraj, mekan tasarımı ve karakter tasarımını inceledikten sonra, kendi kısa çizgi hikayelerini tasarlıyor.

Eğitmen: Merve Atılgan

Tek Günlük Atölyeler

16 Eylül Çarşamba 17:00-19:00
17 Ekim Cumartesi 14:00-16:00
31 Ekim Cumartesi 14:00-16:00

Yaş Grubu: 15 yaş ve üzeri
Kontenjan: 10 kişi
Atölye başına katılım bedeli: 50 TL
Süre: 2 saat
Detaylı bilgi: egitim@peramuzesi.org.tr

Bilet almak için tıklayınız!

Buluşmalar
Pera Müzesi Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.