halka sanat projesi rezidans sanatçıları Regina Dürig ve Christian Müller 09 Ağustos 2015 Pazar günü saat 19:00’da izleyicilere iki farklı proje sunuyorlar: İlki, şiirsel belgesel olan Çocukluk Hikayeleri, ikincisi ise doğaçlama yapılacak canlı performans Envanter.

Çocukluk Hikayeleri sesli drama serisi olan ve farklı toplumlardaki çocukluk hikayelerinin konu alıdığı bir belgesel dizisidir. İlk ayağı Çin’de yapılmış ve toplanan hikayeler sanatçılara Çin’deki 80’li ve 90’lı yıllardaki kentsel yaşamda orta sınıf ailelerin yaşayışı hakkında bilgi vermiş. Çocukluk Hikayeleri/ Çin Pazar günü yapılacak olan performansta İngilizce versiyonu ile gösterilecek. Çocukluk Hikayeleri’nin ikinci ayağı ise İstanbul’a adanmış ve sanatçıların halka sanat projesi residans sürecinde başlattıkları ve halen üzerinde çalıştıkları bir proje. Bu projeyi tamamlamak için, ikilinin, kendi çocukluğu hakkındaki 12 soruluk formu doldurmak isteyen gönüllere ihtiyacı var. Sanatçıların arzusu sizin de katılmanız ve/veya formu arkadaşlarınızla da paylaşmanızdır. Formu online olarak sanatçılara gönderebilir veya Pazar günü etkinliğe katılarak sanatçılara elden verebilirsiniz. Form doldurmak için tıklayınız.

Envanter, lirik düz yazıların toplanmasından oluşan görünen ve görünmeyen dünyaları araştıran bir performanslar bütünüdür. Bu performansta Regina İngilizce ve Almanca metinler okurken, Christian elektronik müzik sisteminde kendi müziğini oluşturacak.

Halka Sanat Projesi
Adres: Caferağa Mahallesi Bademaltı Sokak No:24 Moda/ Kadıköy

Buluşmalar
halka sanat projesi Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.