Nail Yavuzoğlu şefliğindeki CRR Caz Orkestrası, 8 Ekim‘de CRR Konser Salonu‘nda sahne alıyor.

CRR’den Erteleme Bilgisi

Cemal Reşit Rey Konser Salonu Ekim Ayı Etkinlikleri, son dönemde ülkemizin içinde bulunduğu hassas durumlar nedeniyle gerçekleştirilemeyecektir.
Ayrıntılı bilgi ileri bir tarihte duyurulucaktır.

Türk müzisyen ve kompozitörlerinin caz ve orkestra müziği içinde yerlerini alabilmeleri, dünya müziğine, geleneksel müziğe ve kültürel birikimlere çağdaş, akademik ve araştırmacı bir gözle bakabilmekle mümkün olabileceği inancıyla CRR Bigband adıyla 2007 yılında yola çıkan orkestra, geçtiğimiz sekiz yıl içinde 100’ü aşkın yeni eseri, Türk caz müziği repertuvarına kazandırdı. Bu eserler Tonal, Modal (Makamsal) yapıda ve anonim olarak bilinen türkülerin orkestra düzenlemeleri şeklindedir. Eserlerin büyük bir kısmı, asırlardır tek sesli olan müziğe, çağdaşlaşma süreci içindeki çok sesli yaklaşıma yeni birer örnektir.

2013 yılında Bigband‘e ilave edilen yaylı çalgılar grubuyla CRR Caz Orkestrası adını alan ve büyüyen orkestra, enstrümantal müziğin yanında vokal müziği de repertuvarına katarak, her biri enstrümanında virtüöz olan orkestra elemanları ile, ulusal ve uluslararası solistleri, sanatseverlerle buluşturmayı hedeflemektedir.

Şef: Nail Yavuzoğlu
Solist: Ece Göksu

CRR Caz Orkestrası
08 Ekim 2015 20:00 Cemal Reşit Rey Konser Salonu

Bilet almak için tıklayınız!

Caz MÜZİK
Cemal Reşit Rey Konser Salonu Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.