Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası, Osmanlı Dönemi’nin geleneksel müziğinin, Çağdaş Türk Bestecilerine etkisi konulu özel konseri ile müzikseverlerle buluşuyor.

CRR’den Erteleme Bilgisi

Cemal Reşit Rey Konser Salonu Ekim Ayı Etkinlikleri, son dönemde ülkemizin içinde bulunduğu hassas durumlar nedeniyle gerçekleştirilemeyecektir.
Ayrıntılı bilgi ileri bir tarihte duyurulucaktır.

Osmanlı Dönemine ait eserlerden ve müzik formlarından ilham alan Çağdaş Türk Bestecilerinin eserleri, sezonun ilk konserine imza atacak.

Konser Öncesi Cemal Reşit Rey Konser Salonu Genel Sanat Yönetmeni Ozan Binici, şef Rengim Gökmen ve besteciler Yalçın Tura ile Evrim Demirel fuaye alanında Geleneksel Osmanlı Müziği’nin Cumhuriyet Dönemi Türk Bestecileri Üzerindeki Etkisi konulu söyleşi gerçekleştirecekler.

Orkestra Şefi: Rengim Gökmen
Solistler: Hüseyin Likos “tenor”
Serkan Halili “kanun”
Sercan Halili “İstanbul kemençesi”
Caner Altınbaş “ud”
Volkan Yılmaz “ney”
Özata Ayan “tanbur”

Program
Yalçın Tura, Peşrev
Hasan Ferid Alnar, Kanun Konçertosu
Evrim Demirel, Fasıl No 1
Necil Kazım Akses, Bir Divandan Gazel
Ulvi Cemal Erkin, Köçekçe

Geleneksel Osmanlı Müziği’ nin Cumhuriyet Dönemi Türk Bestecileri Üzerindeki Etkisi
04 Ekim 2015 20:00 Cemal Reşit Rey Konser Salonu

Bilet almak için tıklayınız!

Klasik Müzik MÜZİK
Cemal Reşit Rey Konser Salonu Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.