Caz müziğin 3 Grammy ödüllü efsane sesi Dee Dee Bridgewater, Yapı Kredi ana sponsorluğuyla IEG Live‘ın düzenlediği Good Music In Town konserleri kapsamında 11 Nisan’da İstanbullu caz tutkunlarıyla buluşuyor.Özgün ve sıra dışı yorumuyla tüm zamanların en iyi caz vokalistleri arasında yerini alan Dee Dee Bridgewater, 11 Nisan 2015’te İstanbul’da konser verecek. Volkswagen Arena’da saat 21.00’de sahne alacak büyülü ses, tüm zamanların en iyileri arasında yer alan Time After Time, Fine and Mellow ve A Natural Woman gibi caz klasiklerini bu kez İstanbullu müzikseverlerle birlikte söyleyecek. Klasiklerin yanı sıra yeni albümünden şarkılar da seslendirecek Bridgewater’a konserde, saksafon, piyano, trompet, davul, bas ve gitardan oluşan orkestrası eşlik edecek.

Müzik kariyeri boyunca 3 kez Grammy ödülü kazanan Bridgewater, bu ödüllerden ilk ikisini Ella Fitzgerald onuruna hazırladığı Dear Ella albümü ile kazandı. 2011 yılında ise En İyi Caz Vokal Albüm dalında Grammy’yi kucakladı. Sanatın farklı alanlarında gösterdiği başarılı performanslarla da büyük başarılar elde eden sanatçı; Dizzy Gillespie, Sonny Rollins, Dexter Gordon ve Max Roach gibi caz müziğin önemli sesleriyle birlikte unutulmaz çalışmalara imza atmış bir isim. 1974’te The Wiz Müzikali‘ndeki Glinda rolüyle aday gösterildiği Tony Ödülü‘nün sahibi olan Dee Dee Bridgewater, bugün hala New York’taki Little Schubert Tiyatrosu’nda sahnelenmekte olan Lady Day müzikalinde Billy Holiday rolü ile başrol oynuyor.

Dünya çapında destek verdiği sosyal projelerle de adından söz ettiren duyarlı sanatçı, aynı zamanda Birleşmiş Milletler’in Yemek ve Tarım Organizasyonu’nun dünyadaki ilk elçisi.

Dee Dee Bridgewater’ın, caz tutkunlarının merakla beklediği 11 Nisan 2015’teki İstanbul konserinin biletleri Biletix’te…

Dee Dee Bridgewater
11 Nisan 2015 21:00 Volkswagen Arena, İstanbul

Bilet almak için tıklayınız!

Caz Manşet MÜZİK
Volkswagen Arena Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.