7.8 Güzel

Yazı Özeti

Share this on WhatsApp Yazar Duygu Asena anısına 2007 yılından beri Doğan Kitap tarafından her yıl bir romana verilen Duygu Asena Roman Ödülü için başvurular başladı. 30 temmuz 2006‘da kaybettiğimiz Yazar Duygu Asena‘nın görüşlerini genç kuşaklara aktarmak, toplum algısında kadın ve özgürlükleri konularında hassasiyetler yaratmak ve bu konuda yapılacak çalışmalara esin kaynağı olmak, genç yazarları yeni çalışmalara teşvik etmek amacıyla her yılın 19 Nisan -Asena’nın Doğum Günü- gününde yapılan bir törenle sahiplerine verilmekte. Yarışmanın Amacı ve Açıklama ürkiye’yi kadın hakları özgürlük ve eşitlik konularında ilk‘lerle tanıştıran değerli yazarımız Duygu Asena’nın anısına, edebiyat dünyasında başarıları ödüllendirmek amacıyla yapılmakta ve 2007 yılından başlayarak yılda bir kere verilmektedir. Ve bu ödül yıl içinde yayımlanmış tüm romanların başarılarını ödüllendirmek amacıyla düzenlenen bir roman ödülüdür. Ödül, Yazdıklarıyla Türkiye’deki kadınların sorunlarına büyük bir duyarlılık gösteren Duygu Asena‘nın anısına bir saygı duruşudur. Onun Türkiye’ye mal olmuş eseri Kadının Adı Yok’tan yola çıkmakta, ülkemizde kadınların yaşadığı zorlukların hâlâ sürmekte olduğuna vurgu yaparak, farkındalığı artırmayı da amaçlamaktadır. O yüzden de: “Kadının Hâlâ Adı Yok.” Yarışmanın Ödülü: -10.000 TL Son Başvuru…

7.8 Güzel

more
  • Yarışma

    8
  • Güncel

    8
  • Manşet

    7.5

Yazar Duygu Asena anısına 2007 yılından beri Doğan Kitap tarafından her yıl bir romana verilen Duygu Asena Roman Ödülü için başvurular başladı.

30 temmuz 2006'da kaybettiğimiz Yazar Duygu Asena'nın görüşlerini genç kuşaklara aktarmak, toplum algısında kadın ve özgürlükleri konularında hassasiyetler yaratmak ve bu konuda yapılacak çalışmalara esin kaynağı olmak, genç yazarları yeni çalışmalara teşvik etmek amacıyla her yılın 19 Nisan -Asena'nın Doğum Günü- gününde yapılan bir törenle sahiplerine verilmekte.

Yarışmanın Ödülü: -10.000 TL

Son Başvuru Tarihi: 1 Nisan 2014 , 17.00
Sonuçların Açıklanması: 18 Nisan 2014
Ödül Töreni: 19 Mayıs 2014
Başvuru Adresi: 19 Mayıs Caddesi Golden Plaza No: 3 Kat:10 – 34360 ŞİŞLİ

7.8

Yazar Duygu Asena anısına 2007 yılından beri Doğan Kitap tarafından her yıl bir romana verilen Duygu Asena Roman Ödülü için başvurular başladı.


30 temmuz 2006‘da kaybettiğimiz Yazar Duygu Asena‘nın görüşlerini genç kuşaklara aktarmak, toplum algısında kadın ve özgürlükleri konularında hassasiyetler yaratmak ve bu konuda yapılacak çalışmalara esin kaynağı olmak, genç yazarları yeni çalışmalara teşvik etmek amacıyla her yılın 19 Nisan -Asena’nın Doğum Günü- gününde yapılan bir törenle sahiplerine verilmekte.

Yarışmanın Amacı ve Açıklama

Türkiye’yi kadın hakları özgürlük ve eşitlik konularında ilk‘lerle tanıştıran değerli yazarımız Duygu Asena’nın anısına, edebiyat dünyasında başarıları ödüllendirmek amacıyla yapılmakta ve 2007 yılından başlayarak yılda bir kere verilmektedir. Ve bu ödül yıl içinde yayımlanmış tüm romanların başarılarını ödüllendirmek amacıyla düzenlenen bir roman ödülüdür.

Ödül, Yazdıklarıyla Türkiye’deki kadınların sorunlarına büyük bir duyarlılık gösteren Duygu Asena‘nın anısına bir saygı duruşudur. Onun Türkiye’ye mal olmuş eseri Kadının Adı Yok’tan yola çıkmakta, ülkemizde kadınların yaşadığı zorlukların hâlâ sürmekte olduğuna vurgu yaparak, farkındalığı artırmayı da amaçlamaktadır. O yüzden de: “Kadının Hâlâ Adı Yok.”

Yarışmanın Ödülü: -10.000 TL

Son Başvuru Tarihi: 1 Nisan 2014 , 17.00
Sonuçların Açıklanması: 18 Nisan 2014
Ödül Töreni: 19 Mayıs 2014
Başvuru Adresi: 19 Mayıs Caddesi Golden Plaza No: 3 Kat:10 – 34360 ŞİŞLİ
İlgili Bağlantılar: Duygu Asena Roman Ödülü Kaynak, Yönetmelik ve Detaylar (Doğan Kitap)

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.