Forbes, dünyanın en çok kazanan yazarlarını açıkladı. James Patterson açıkara listenin tepesinde yer alırken Veronica Roth, John Green ve Gillian Flynn gibi genç isimlerin de öne çıktığı dikkat çekti.Ekonomi dünyasının nabzını tutan Forbes‘in yayunladığı listenin tepesinde beklendiği üzere ABD’li, çoksatar roman yazarı James Patterson yer alırken, ilk kez üç genç yazar çok kazananlar arasına girme başarısı gösterdi. Stephen King ve Nora Roberts gibi listenin gediklilerine bu yıl Veronica Roth, John Green ve Gillian Flynn da katıldı.

Her ne kadar rakamlar büyük de olsa, tablonun bir de karanlık tarafı var. Geçtiğimiz aylarda yayımlanan İngiliz Yazarlar Birliği ALCS’nin araştırması , profesyonel yazarların büyük bölümünün asgari ücretin altında gelirle hayatını sürdürmeye çalıştığını ortaya çıkarmıştı.

İşte dünyanın en çok kazanan yazarları ve kazançları

James Patterson: 90 milyon dolar
Dan Brown: 28 milyon dolar
Nora Roberts: 23 milyon dolar
Danielle Steel: 22 milyon dolar
Janet Evanovich: 20 milyon dolar
Jeff Kinney: 17 milyon dolar
Veronica Roth: 17 milyon dolar
John Grisham: 17 milyon dolar
Stephen King: 17 milyon dolar
Suzanne Collins: 16 milyon
J.K. Rowling: 14 milyon dolar
George R.R. Martin: 12 milyon dolar
David Baldacci: 11 milyon dolar
Rick Riordan: 10 milyon dolar
E.L. James: 10 milyon dolar
Gillian Flynn: 9 milyon dolar
John Green: 9 milyon dolar

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.