Uluslararası sanat camiasında Türkiye’nin adından söz ettiren resim ve heykel sanatçımız Emel Vardar’ın cam ve bronzdan oluşan QUEEN adlı eseri dünyanın en önemli galerilerinden birisi olan Venedik’teki Milano Art Gallery’de sergileniyor.

Quenen, Emel Vardar

QUEEN, Emel Vardar
Heykel çalışmalarında kadının gücünü işleyerek kadınlara ses veren sanatçı,1990 yılından bu güne kadar dünyanın birçok ülkesinde Türkiye’nin sanat alanında anılmasına vesile oldu.

Sergi, 8 Mayıs – 4 Haziran tarihleri arasında dünyanın en önemli sanat galerilerinden birisi olan Milano Art Gallery’de, ünlü sanat yönetmeni Prof. Vittorio Sgarbi‘nin olağanüstü katılımıyla gerçekleşecek.

İtalya medyasında geniş yer bulan Pro Biennale Venezia adlı sergide eseri izleyici ile buluşacak olan Emel Vardar, Türkiye’nin adından bir kez daha söz ettirdi. İtalya‘nın galeri zinciri olan MAG gurubuna ait galeri Spoletto Festivali, Venedik Biennali ve Art Basel gibi etkinliklerin bulunduğu büyük sergiler ve paralel fuarlar organize ediyor.

Emel Vardar‘ın sanatsal hayal gücü eserlerine enerji, dinamik güç, kompozisyon katmakta, içsel ve ruhsal tecrübeyi besleyen sembolik ve metaforik bir amaç belirlemektedir. Sanatçının heykelleri kadınlara ses verirken , içinde bulundukları mevcut durumu güçlü, özgür, spontane ve şarta bağlı olmayan bir şekilde tekrar yorumlamaktadır.

www.emelvardar.com

from to
Heykel Sergisi Plastik Sanatlar
Milano Art Gallery Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.