İlk romanı ile ödül alan 1976 Hamburg doğumlu Kristof Magnusson’un ikinci oyunu Erkek Parkı Almanya’da 2006-07 sezonunda 16 farklı tiyatroda sahnelendi. Ülkemizde geçen yıl kurulan Alesta Kolektifi tarafından sahneye konulan oyun, erkeklik yarışı ve bu yarışın araçlarından biri olan tüketimi, erkeklerin gözünden anlatıyor.Erkek Parkı‘nın kara mizah yüklü diyalogları barındırdığını söyler Die Welt gazetesi. Bununla da kalmaz genç yazarı Kristof Magnusson‘u; Woody Allen, Billy Wilder, Alan Ayckbourn, Yasmina Reza ile karşılaştırır.

Eşlerinin alışveriş hırsından bunalan üç sıkı dost, kendilerine bir özgürlük alanı inşa ederler; bir erkek mahzeni!. Hem de azap yolu olarak tanımladıkları alışveriş merkezinin kazan dairesinde. Mahzenlerinde dostluklarını perçinleyen, ekip olduklarını hatırlayan bu erkeklerin günleri bira, pizza ve futbol üçlüsü ile mutlu gitmektedir. Ta ki bir Cumartesi günü beklemedikleri bir misafir gelene kadar.

Yazan: Kristof Magnusson
Çeviren: Sibel Arslan Yeşilay
Yöneten: Alesta Kolektif
Dramaturg: Nevra Ayşem Savaşçı
Işık ve Efekt: Serhat Dal
Dekor Tasarım: Alesta Kolektif
Fotoğraf: Ceyhun Özden
Afiş Tasarım: Sibel Kurt

Roller ve Oyuncular

HELMUT: Orçun Ucal
EROLL: Mehmet Fahri Etik
LARS: Oğuz Gülen
MARIO: Mehmet Şerif Tozlu

 

Erkek Parkı

3 Nisan 2015, 20:30 (Emek Sahnesi, hasanpaşa)

Biletlerinizi bağlantımızı takip ederek satın alabilirsiniz.

TİYATRO Yeni Oyunlar

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.