Merhaba,

Sars-cov-2 yani bilinen adıyla Coronavirüs (covid-19) nedeniyle hem kendimiz, hem de çevremizdeki canlıların hayatını olumsuz etkilememek amacıyla bir süreliğine evlerimizde kalmamız gereken bu süreçte, çevrim-içi yayını olan etkinlikleri bu başlıkta sizler için derledik.
İyi seyirler dileriz.

 

Çevrim-içi yayınlar

Nilüfer kent tiyatrosu oyunlarını çevrim-içi izlenmeye açtı. Şu an için sunulan oyunların bağlantısı bu linkte.
 
Altıdan sonra tiyatro youtube üzerinden her gün Kapı Açık Kalmış adlı 90 dakikalık program yayını yapıyor. Her gün 20:30 ila 22:00 arasında yayınlanan programın bağlantısı burada.
 
Espri Standartları Enstitüsü Kurumu da oyunlarını youtube üzerinde yayınlamaya başladı.
 
Dünyanın en önemli belgesel festivallerinden biri olan Amsterdam Belgesel Film Festivali, 300 civarında filmi ücretsiz erişime açtı.
 
Viyana Devlet Operası da Opera ve Bale gösterilerini ücretsiz olarak erişime açtı. Ücretsiz izlemek için kayıt olmanız gerekmekte.
 
New York Metropolitan Operası geçmiş performanslarını günde bir tane olmak üzere paylaşıma açıyor. Anlık yayın bağlantılarına buradan erişebilirsiniz.
 
Filmmor Kadın Filmleri Festivali’nin 18 yıllık programından -üreticilerinin katkısıyla- derlenen filmler, her gün 16.00’dan başlayarak 24 saat çevrim-içi yayınlanıyor. Program duyuruları Filmmor sosyal medya hesaplarındandan yapılıyor.
 
Documentarist sosyal medya hesabından her gün izlenebilecek belgesel yayınlarına ulaşmak mümkün.
 
Kültür ve turizm bakanlığının youtube kanalını da unutmayalım. S. Vatansever:-)
 
Georges Bizet’in Carmen’ini izlemek isteyenler için bağlantı

 

Çevrim-içi eğitimler

İstanbul Devlet Opera ve Balesinin baş dansçılarından İlke Kodal her gün saat 13.00’de IGTV üzerinden canlı yayında

 

İzleyebileceğiniz konserler

Berlin Filarmoni 31 Mart’a kadar BERLINPHIL kodu ile siteye kayıt yapanların arşivinde yer alan tüm konserlere ve filmlere erişebileceğini duyurdu.
 
The New Yorker’da müzik eleştirmenliği yapan Alex Ross’un listesi ise burada.

 

Evden çıkmadan gezebileceğiniz müzeler

Metropolitan Museum
 
British Museum
 
Louvre
 
Galleria degli Uffizi
 
Pinacoteca di Brera
 
Musei Vaticani
 
Museo Archeologico
 
Prado
 
Hermitage
 
National Gallery of Art

 

Ailecek

Evde çocuklarıyla keyifli vakit geçirmek isteyen ailelerin yardımına ise Şermin Yaşar’ın Oyun Takvimi kitabı yetişiyor. Oyun Takvimi kitabının ücretsiz PDF dosyasını buradan indirebilirsiniz. Birbirinden eğlenceli ve yaratıcı yüzlerce oyun sizi bekliyor.

Yazar değil de bir anlatıcı olduğuna inanıyor. Sıradan bir sanatsever, İzmir düşkünü ancak İstanbul rahatsızı. İzmir'de Sanat ve İstanbul'da Sanat Kurucu ekibinden. Danışman ve bilgisayar programcısı. İyi bir okuyucu, güzel yazı sevdalısı. Muhtelif edebiyat düzlemlerindeki paydalardan bir tanesi.

Mert Ataol

Comments are closed.