Kadir Has Üniversitesi‘nin Komşuluk Hakkı Projesi kapsamında, çalışmalarını sürdüren Belgesel Fotoğraf Atölyesi, Canon Eurasia’nın desteğiyle gerçekleştirdiği çalışma, eğitim olanağından yoksun ve çocuk yaşta ağır işçilik yapmak zorunda bırakılmış on işçi kız çocuğuyla gerçekleşti.



Bora Ayanoğlu’nun Fabrika Kızı adlı şarkısından ilham alan proje kapsamında, Haliç bölgesinde yaşayan işçi kızlara iki aylık fotoğraf eğitimi verildi.

Gündelik hayatlarını fotoğraflayan 21 Yüzyıl fabrika kızlarının eserleri, kendisini kadın ayrımcılığına karşı sorumlu hisseden isimler -Sezen Aksu, Burcu Aktaş, Sevda Alankuş, Gaye Boralıoğlu, Karin karakaşlı, hasan Bülent Kahraman, Pınar Öğünç, Cüneyt Özdemir, Aret Vartanyan- tarafından öyküleştirildi.

Fabrika kızları ve fotoğrafları yorumlayan sanatçıların katılımıyla gerçekleşecek olan sergi 11 Mart Çarşamba günü saat 17:00’de Bora Ayanoğlu’nun Fabrika Kızı adlı dimletisiyle Kadir Has Üniversitesi’nde açılacak ve sergi Mart ayı sonuna kadar gezilip görülebilecek.

from to
Fotoğraf Sergisi
Kadir Has Üniversitesi, Cibali Kampüsü Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.