Tiyatrodor‘dan tiyatroseverlere: 20.Yüzyıl’ın önemli ressamlarından Fikret Muallâ’nın çarpıcı hayatına, dehasına, yalnızlık ve çılgınlıkla iç içe geçen bir yaşama tutulan bir ayna.
 
El Bohem: Fikret Muallâ,Tiyatrodor’un ilk oyunu olmasının dışında, dünyaca ünlü Türk Ressam Fikret Muallâ’nın hayatının tiyatro sahnesine ilk defa taşındığı oyun olma özelliğiyle de dikkat çekici bir eser. Murat Şen tarafından yazılıp oynanan tek kişilik oyunun yönetmen koltuğundaki isim Emre Kınay.
 
İnsanın kendi olabilmesinin ne bedeller ödenerek gerçekleşebildiğini anlatan El-Bohem: Fikret Muallâ, seyirciyi bir saat süren, büyük sanatçının karmaşık aklında çok keyifli bir yolculuğa çıkaran, kimi zaman hüzünlü, kimi zaman neşe dolu bir oyun ve tek perdelik
 
“Ne muazzam mahluktu şu kartal; çatık kaşların altındaki gözler; Ben efendiyim,ben bu pespayelerin oyuncağı olamam diyordu!”

 
Yazar: Murat Şen
​Yönetmen: Emre Kınay
Dekor ve Kostüm: H.Sahra Kınay
Afiş Tasarım: Yurdaer Altıntaş
Fotoğraf: Cem Türkantos
 
Oynayan: Murat Şen

El Bohem: Fikret Muallâ

 
Biletlerinizi bağlantımızı takip ederek Mybilet üzerinden temin edebilirsiniz.
 

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.