&nbsp

Günümüz toplumunda kadınların yaşadığı her türlü şiddetin toplumumuz tarafından yok sayılmasına, görmezden gelinmesine ve en kötüsü de bu durumun olağanlaştırılmaya çalışılmasını gözler önüne seren; Bütün yaşadıklarımızı erkekler yaşasaydı ne olurdu? Sorusunu bizlere sorduran bir oyun izleyeceksiniz.Proje İmalat Merkezi (P.İ.M)‘nin sahnelediği oyunda, Tecavüze uğramış bir adam, karısı tarafından şiddet gören bir başka adam ve geçmişte yaşayan Alman kadın gazeteci Ulrike Meinhof’un ceza evindeki hücre günlerine tanık olacaksınız.

Bu oyun izleyiciyi karşına alarak aynaya bakmasına ve kendisini sorgulamasına neden olacak. Lütfen kendinizle yüzleşmekten çekiniyor yahut korkuyorsanız tek perdeden oluşan 75 dakikalık bu oyunu izlemeyin.

Uyarlayan ve Yöneten: Önder Sarar
Yönetmen Yardımcısı: Damla Yeşilova
Koreograf: Damla Yeşilova
Kostüm ve Dekoar Tasarımı: Damla Yeşilova, Önder Sarar
Ses ve Işık: Eda Sarar
Asistan: Eda Sarar

Oynayanlar: Ali Hocaoğlu, Damla Yeşilova, Erman Bacak, Önder Sarar

Fo’nun Kadınları

10 Nisan 2015, 20:30 (Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi)

Prömiyer TİYATRO Yeni Oyunlar
Ortaköy Kültür Merkezi Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.