İsveçli sıra dışı bir caz vokalisti Fredrika Stahl, Hayal Kahvesi Shining Stars kapsamında 14 Mart’ta Beyoğlu Hayal Kahvesi‘nde sahne alıyor.İskandinav müzik sahnesinin modern müzik içerisindeki rolü hakkında devam eden tüm şüpheler, İsveçli müzisyen Fredrika Stahl‘ın, yapımcılığı Rob Ellis‘in tarafından üstlenilen ve 2013 yılında raflarda yerini alan yeni albümü “Off to Dance” ile dağıldı.

Fredrika Stahl ilk albümünü hazırlamaya 18 yaşında iken başladı. Bir çok sanatçının ilk projesinde yaşadığı gibi, Stahl’ın ilk albümünün tamamlanması da dört yıl gibi uzun bir zaman dilimine yayıldı. Fakat o ilk maceradan bu yana geçen süreçte sanatçının müzikal üretkenliği her daim düzenli ve etkileyici oldu. Her iki yılda bir yeni albüm çıkaran sanatçı; Yeni albümleri çıkarmak gittikçe daha da zorlaşıyor çünkü kendimi tekrarlamaktan kaçınıyorum, tam da bu yüzden bu işi yapmayı seviyorum diyor.

“Off to Dance” albümü yeni bir soluk olmasının ötesinde Fredika Stahl için kişisel bir rönesans olarak adlandırılabilir. Bir zamanlar kendisinden caz müzik ile ilgili yazılarda sıkça bahsedilen Fredrika Stah, bir pop fenomeni olarak yeniden doğmuş durumda. Sanatçının adı şimdilerde Emiliana Torrini, Feist, Kate Bush ve Keren Ann gibi seçkin sanatçılarla birlikte anılıyor. Stahl, bu değişimin büyük ölçüde geçen yılllar içerisinde edinmiş olduğu tecrübelerin yardımıyla gerçekleştiğinden emin.

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.