Korku Tüneli, Disosya, Şapkalı Orospu Çocuğu gibi oyunların başarılı oyuncusu Murat Mahmutyazıcıoğlu‘nun kaleme aldığı ile birbirinden farklı karakterdeki iki kardeşin, iki kuşağın, iki dünyanın sevgi çemberini tamamlıyor.

Salla memeleri, iç kahveleri, ablası kardeşi, canı her şeyi, unutturmaya çalıştığı, Allah’ın belası boktan bir hayat yaşadığı.
Bir de uğruna canını feda edecek kadar seviyorsun ya, işte o en beteri.

Füreyya ve Münevver’in kalmak, gitmek, beklemek ve birbirine tutunmak üzerine kurdukları rutine, tıpkı Füreyya gibi tiyatro sevdasıyla yanıp tutuşan Sibel dahil oluyor. Onun da hayatını renklendiren bir Erkan’ı var, başka da bir şeyi yok. ve kardeşler, Si’nin genç ve bakir beynine güneş gibi doğacaklar.

– Münevver: Fü de gençken çok gidip geldi biliyor musun? Neydi Fü? Gençlik bir şeysi, bir şey kumpanyası… Neydi?
– Füreyya: Mü’cüğüm boş ver şimdi. – Münevver: Bir akşam hep beraber Beyoğlu’na gittik tiyatro izlemeye. Bizi bir salona soktular, Allah’ım nasıl pis nasıl pis… Annem de kürk giymiş, tiyatroya gidiyoruz ya. Oyun başladı, bunların hepsinin üstünde böyle kırmızı kırmızı kurdeleler. Bir ağa varmış yemek vermiyormuş. Bunlar da aç!

İlk gösterimini 30 Mayıs’ta yapan bu 80 dakikalık muhteşem sahne seyrini kaçırmamanız dileğiyle.

Yazan: Murat Mahmutyazıcıoğlu
Yöneten: Sami Berat Marçalı
Vokal: Ayşegül Aldinç
Oyun Asistanları: Dilek Tora, Nujin Karaaslan, Nilay Türküler
Dekor Tasarımı: Murat Mahmutyazıcıoğlu
Işık Tasarımı: Doğu Akal
Sahne Müziği: Ozan Tekin
Fotoğraf-Video: Mehmet Selçuk Bilge
Fotoğraf-Afiş: Gizem Bentürk, Ahmet Alp Babür

Oynayanlar: Deniz Türkali, Serra Yılmaz, Canan Atalay, Aziz Caner İnan

 

Fü oyun Tarihleri

29 Nisan 2015, 20:30 (Yenişehir Kültür Merkezi, Mersin)

“Fü” biletleri için lütfen buraya tıklayınız.

 

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.