14.İstanbul Bienali Paralel Etkinliğinde galeri G-Art; Bedri Rahmi Eyüboğlu, Belkıs Balpınar, İsmet Doğan, Dannielle Tegeder, Avraham Eilat, Arzu Başaran, Yasemin Şenel ve Kamil Fırat‘ın eserlerinden oluşan Koleksiyon sergisiyle sanatseverleri ağırlıyor.

İstanbul’da hızlı başlayan yeni sanat sezonunda şu sıralar sanat severleri oldukça heyecanlandıran etkinlik, yeni açılan 14. İstanbul Bienali oldu. Uluslararası büyük ilginin oluştuğu bienalin Galata-Tophane-Beyoğlu Bölgesindeki mekânlarını yürüyerek keşfedebilirsiniz. SALT Galata, Vault Karaköy The House Hotel, Kasa Galeri, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, İstanbul Modern ve kâr amacı gütmeyen bir sergi alanı olarak faaliyet gösteren Depo. İşte bu aşamada yolunuza devam etmeden hemen yanıbaşınızda kalan Kumbaracı Yokuşu üzerindeki Galeri G-art ve Artshop Galleryrooms‘u ziyaret edebilirsiniz.

G-art‘da yerli ve yabancı 8 sanatçının galeri koleksiyonundaki ayrıcalıklı işleri yer alıyor. Hemen karşısında Türkiye’de henüz yeni bir kavram olan Artshop Galleryrooms‘da ise başarılı, önemli, farklı disiplinlerdeki sanatçıların çok sayıda işine yanlızca bir mekanda ulaşma imkanınız olacaktır.
Hatırlatalım; Galleryrooms’da ayın sanatçısı Ahmet Sarı. Sanatçının el yapımı kağıt üzerine lavi ve desenlerini ayrıca büyük boy tual işlerini bir ay boyunca görebilirisiniz.

Sonrasında; Masumiyet Müzesi, Özel İtalyan Lisesi, Fransız Yetimhanesi, The House Hotel Galatasaray, Casa Garibaldi, Arter, Pera Müzesi, Adahan Otel’e uğrayarak bu bölgeyi tamamlayabilirisniz.

Hatırlatma

Bienal mekânları Pazartesi günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Galeri G-art Koleksiyon Sergisi 30 Ekim tarihine kadar, Pazar Pazartesi dışında her gün 11:00-19:00 saatleri arasında gezilebilir.

from to
Sergi
G-Art, Beyoğlu Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.