Game of Thrones 5. Sezon Afişi bizi bu sezonda da yine büyük bir hikayenin beklediğini doğruluyor. Ejderhaların geleceğinizi biliyoruz. Ancak Game of Thrones 5. Sezon Afişi’nin bize sunduğu en büyük ipucu bu değil.

 

* For the English version, please scroll down 
Afişte, Tyrion’u bir geminin burun tarafında Drogon gibi görünen dev gibi bir ejderhaya bakarken görüyoruz.
 
(Afişi büyük boyda görmek için yukarıdaki resmin üzerine tıklayınız.)
 
Muhteşem görünmesi dışında, bu görüntü ne anlama geliyor?

 

Varys ve Tyrion’un, 5. Sezon klibinde, aralarında Demir Taht’ta kim oturmalı şeklinde yaptıkları konuşma ve ayrıca yazar George R.R. Martin’in Ejderhalarla Bir Dans (A Dance with Dragons) romanında meydana gelen olaylar beraber düşünüldüğünde, afişteki görüntü; bize Tyrion’un Daenerys ile yollarının 5. Sezon’da mutlaka kesişeceğini teyid ediyor.

 
Game of Thrones 5. Sezon gösterimi 12 Nisan Pazar günü HBO’da başlıyor.
 
 
Kaynak:
Huffington Post

 

ÇEVİRİ:
© Yaman Kocasinan (İstanbul’da Sanat: www.istanbuldasanat.org)

 

 

 

 

Click to view in English

 

New ‘Game Of Thrones’ Season 5 Poster Confirms One Big Story

 
It’s clear that dragons are coming, but that’s not even the biggest reveal in HBO’s new “Game of Thrones” Season 5 poster.
 
The image shows Tyrion aboard a ship looking at a huge dragon that appears to be Drogon. But, other than just being awesome, what does it mean?

 

Well, from the poster, the exchange between Varys and Tyrion in the trailer (where they talk about who should sit on the Iron Throne) and the events that happen in George R. R. Martin’s novel A Dance with Dragons, the image seems to confirm that Tyrion will definitely be crossing paths with Daenerys in Season 5.
 
“Game of Thrones” Season 5 premieres Sunday, April 12, on HBO.
 
 
Source:
Huffington Post

 

 

 

Ortaokul ve lise eğitimini Robert College'de dereceyle tamamladı. Purdue University (Indiana, ABD) İnşaat Mühendisliği Bölümü'nü birincilikle ve rektör özel ödülü alarak bitirdi. University of California at Berkeley (ABD) MBA (İş İdaresi Yüksek Lisans) programını ilk on öğrenci arasında bitirdi. Uzun yıllar yurtiçi ve yurtdışında danışmanlık yaptı. Şiir ve hikaye yazmaya, resim yapmaya ortaokul ve lise yıllarında başladı. Daha sonra felsefe, psikoloji, Antik Yunan ve Roma medeniyetleriyle ilgilenmeye başladı. Halen yaşam, kişisel gelişim, farkındalık, felsefe, psikoloji, sanat, resim ve müzik konularında yazmaya devam etmektedir. İzmir, Ege ve deniz aşığı olan Yaman Kocasinan, aynı zamanda amatör denizcidir. “İzmir'de Sanat” ve “İstanbul'da Sanat” sitelerinin kurucularından olup, yönetim ve editoriyal takımlarında yeralmaktadır.

Yaman Kocasinan

Comments are closed.