Genç Mimar Dergisi’nin ikinci sayısı İsimsiz Kadınlar, Kimliksiz Kentler konusunu işliyor.
İlk sayısını Şubat ayında basılı olarak yayınlamış olan Genç Mimar Dergisi; kendilerini amatör olarak tanımlayan genç, dinamik bir ekip.
İki ayda bir yayın hayatına devam edecek olan dergi; mimar, iç mimar, ressam, mühendis gibi farklı meslek gruplarından ve üniversite öğrencilerinden oluşan yazar kadrosu ile okuyucusunu karşılıyor.

Peki Ama Kim Bunlar?

Yayın hayatındaki ilk adımlarını önce basılı, şimdilerde E-dergi olarak atan derginin yazar kadrosunda da tamamen genç ve duyarlı bir ekip var: Ercan Çam, Eyüp Ataş, Damla Katuk, Büşra Şentürk, Serkan Hatipoğlu, Barış Doksatlı, Tuğba Ünlü, Hakan Alparslan, Gizem Yılmaz, Yüksel Madenoğlu, Ergül Gündağ, Semih Yerlikaya ‘dan oluşan ekibin başında sanat yönetmeni olarak Murtaza Er, yazı işleri sorumlusu ve genel yayın  yönetmeni olarak Tuba Kızılkaya Bulunuyor.

Genç, İdealist ve Elbette Bir Dertleri Var:-)

Aynı zamanda derginin kurucusu ve editörü de olan Tuba Kızılkaya genç ve idealist bir isim. Derginin oluşumu için: “Hepimiz bir şeyler yazıp, çizen insanlardık. Benim yaptığım sadece bir araya getirmek oldu diyebilirim. İddialı cümleler kurmakla, çıkışlar yapmakla ilgili bir derdimiz yok aslında. Kendi adıma; farklı disiplinler ve tasarımlar arası geçişleri, ayrımları irdeleme fikri; küçük ölçekli bir sosyal deney düzeyinde bile tatmin edici. Tabi, klişelerle, sistemle ve dar bakış açılarıyla inceden bir derdimiz var, yok değil.” diyen Kızılkaya, aynı zamanda kuruluş felsefesini de özetlemiş oluyor.

Genç Mimar Dergisine Nasıl Erişeceksiniz?

Öncelikle yapmanız gereken Genç Mimar Dergisi bağlantısına tıklamak. Ana sayfaya erişiminizin ardından adınız ve soyadınız ile birlikte ilgili kutucuğa E-Posta adresinizi girerek dergiyi okumaya başlayabiliyorsunuz. Sizi yepyeni konularla iki ayda bir karşılayacak olan derginin sosyal medya hesaplarına Facebook için bu bağlantıdan ve Twitter için ise şu bağlantıdan erişebilirsiniz.

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.