Genco Gülan, Disiplinler-aşırı kavramsal çağdaş sanat yapıtlarının tümünü fikir sanatı olarak tarif eden bir sanatçı ve teorisyendir.Çalışmaları; toplumsal ve kültürel olayların arasındaki ilişkiyi, kesişimi, yeni medya sanatı, performans sanatı, resim, heykel ve enstalasyon yöntemlerini kullanarak açığa çıkarır.
Sanatçının yapıtları halen farklı ülkede, altıdan fazla sanat müzesinin daimi koleksiyonlarında sergilenmektedir. Genco Gülan, Sovereign Art Foundation’ın 2011 yılı Avrupa Sanat ödülü finalisti seçilmiş ve bu sene Ege Üniversitesi tarafından Ege Art 2015, Ustaya Saygı ödülü verilmiştir. Gülan’ın yapıtları halen İstanbul Modern, Museum Ostwall Dortmund ve Selanik Çağdaş Sanat Müzesi koleksiyonlarında yer almaktadır.
 
Sanatçı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nde ders vermektedir.

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.