George Clooney ‘Tomorrowland’ ile dünyayı kurtarıyor. Walt Disney Pictures, bize şu anki en uzun “Tomorrowland” fragmanını sunuyor ve merakla beklenen bilim kurgu macerası oldukça ümit verici görünüyor.

 

*For the English version, please scroll down 
İsmini sevilen Disney temalı parktan alan filmde; George Clooney, bir genci (Britt Robertson) gezegenin kaderini değiştirebilecek fütüristik bir dünyaya götürüyor.
 
 

 

 
Filmin yönetmeni Brad Bird daha önce The Incredibles, Ratatouille ve sevilen külk klasiği olan The Iron Giant’ı da yönetmişti. Bu film Brad Bird’ün ilk hızlı aksiyon çalışması değil. Daha önce Mission Impossible: Ghost Protocol filmini yöneten Bird’ün bu filmi gişelerde 700 milyon dolara yakın gelir elde etmişti.
 
Tomorrowland, ABD’de 22 Mayıs’ta gösterime giriyor.
 

Kaynak:
Business Insider

 
 
ÇEVİRİ:
© Yaman Kocasinan (İstanbul’da Sanat: www.istanbuldasanat.org)

 

Click to view in English

 

George Clooney goes on a quest to save the world in this new ‘Tomorrowland’ trailer

 
Walt Disney Pictures gives us the lengthiest look at “Tomorrowland” we’ve seen so far, and the sci-fi adventure looks very promising. Named after the popular Disney theme-park attraction, “Tomorrowland” stars George Clooney as a scientist who takes a teenager (Britt Robertson) on a journey into a futuristic world that could hold the key to saving the planet.
 
 

 
 
The movie is directed by Brad Bird, who helmed such animated hits as “The Incredibles,” “Ratatouille” and the beloved cult-classic “The Iron Giant.” However, this isn’t Bird’s first foray into live-action. He previously helmed “Mission Impossible: Ghost Protocol,” which earned nearly $700 million at the international box office.
 
“Tomorrowland” opens on May 22.
 
 
Source:
Business Insider

Ortaokul ve lise eğitimini Robert College'de dereceyle tamamladı. Purdue University (Indiana, ABD) İnşaat Mühendisliği Bölümü'nü birincilikle ve rektör özel ödülü alarak bitirdi. University of California at Berkeley (ABD) MBA (İş İdaresi Yüksek Lisans) programını ilk on öğrenci arasında bitirdi. Uzun yıllar yurtiçi ve yurtdışında danışmanlık yaptı. Şiir ve hikaye yazmaya, resim yapmaya ortaokul ve lise yıllarında başladı. Daha sonra felsefe, psikoloji, Antik Yunan ve Roma medeniyetleriyle ilgilenmeye başladı. Halen yaşam, kişisel gelişim, farkındalık, felsefe, psikoloji, sanat, resim ve müzik konularında yazmaya devam etmektedir. İzmir, Ege ve deniz aşığı olan Yaman Kocasinan, aynı zamanda amatör denizcidir. “İzmir'de Sanat” ve “İstanbul'da Sanat” sitelerinin kurucularından olup, yönetim ve editoriyal takımlarında yeralmaktadır.

Yaman Kocasinan

Comments are closed.