Aeskhylos‘un Oresteia tragedyasının bu modern uyarlamasını, bu sefer de Pulitzer ödülü adayı Theresa Rebeck uyarlamasıyla izleyin.Massachusetts de, ormanın derinlerinde boyası solmuş, ihmal edilmiş ahşap bir ev. Evde yaşayanları derinden etkilemiş olan ve etkilemeye devam eden bir olayın gerçekleştiği göl kıyısında, kimileri bu trajediyle yaşamaya çalışırken, kimileri de kaçmış ya da terk etmeye zorlanmıştır. Yıllar önce bu evi terk etmiş, ilerleyen yaşına rağmen cazibesini ve özgüvenini kaybetmemiş olan Richard, genç sevgilisi Lucy ile belirir.

Uzun yıllar sonra milyoner bir işadamı olarak karısının ve çocuklarının yaşadığı bu eve dönmüştür. Sahibi olduğu şeyleri geri almak ister: Evi ve çocuklarını. Sevgilisi Lucy’nin ise öğreneceği ve kendisini derinden etkileyecek bir sır daha vardır.

Çağdaş Amerikan tiyatrosunun önde gelen kadın yazarlarından, Pulitzer ödülü adayı Theresa Rebeck bu oyunda Aeskhylos’un Oresteia tragedyasına modern bir uyarlama yapmış.

Yazan: Theresa Rebeck
Çeviren ve Yöneten: Mehmet Ergen
Oyuncular: Meltem Cumbul, Pelin Ermiş, Seren Şirince, Ushan Çakır, Yiğit Özşener
Süre: 90 dakika 2 Perde

Göl Kıyısı, Gişe-Bilet-Sahne

30 Mayıs 2015, 20:30 (Talimhane Tiyatrosu, Şişli)
Biletler: Biletix

TİYATRO
Talimhane Tiyatrosu, Şişli Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.