18 Kasım 1977 tarihinde Aydın’da dünyaya geldim. İlk ve orta eğitimimi Aydın’da tamamladım. Liseye kadar gayet parlak geçen öğrencilik kariyerim, maalesef lisede yerle yeksan oldu! Dik yamuklar, düzgün çokgenler, çeşitkenar üçgenler beni hiç açmıyordu; üçgenin iç açılarındansa, Raskolnikov‘un iç acıları daha çok ilgimi çekiyordu mesela! Mühendis ya da doktor olmak istemiyordum; zaten çocukken de “büyüyünce ne olacaksın” diye soranlara, sadece “büyük” diyordum…
Neyse, bu kısmı fazla uzatmadan ergenlik sonrası döneme geçiyorum 🙂
1997 Senesinde Dokuz Eylül Üniversitesi GSF Resim Bölümü’ne 2.’lik ile girerek, Adem Genç atölyesinde sanat eğitimime başladım. Öğrencilik hayatım boyunca okuldan çok model geldi geçti, ama son yıllarda benim en favori modelim Safinaz olmuştu ve ben atölyede neredeyse hep onu resmediyordum! Bu arada Safinaz bir kadın mevtaya ait gerçek bir insan iskeleti ve ben ondan aldığım müthiş ilhamla Çağdaş Sanat ve Ölüm Olgusu adlı bitirme tezimi hazırlayarak, 2003 yılında eğitimimi tamamladım.
 
Üniversite yıllarımda gaza gelip de, atölye arkadaşlarımla beraber yarışmalara resim gönderdiğim oldu; ancak sanatın yarıştırılması fikri bana çok itici geldiği için, okuldan sonra bir daha hiçbir resim yarışmasına katılmadım. Bu yüzden ilkokuldaki sayısız ödüllerimi saymazsak, profesyonel olarak resim yapmaya başladığımdan beri ödül mödül almadım!
 
Mezun olduğum ilk yıllar çeşitli işletme ve özel mülklere duvar resimleri, çok yıldızlı otel ve tatil köylerine sahne tasarımları yaptım, bir süre resim yapmaya ara verdim ve içimde ukde kalmasını istemediğim bir takım işlerle uğraştım.
 
Mesela bir dönem İstanbul’da yaşadım ve sanat yönetmeni Aylin Alptekin’in asistanlığını yaptım. Günde 2-3 saatlik uyku ile sette çalışmak; haftanın tek tatil gününde ise, dinlenmek yerine İstanbul’a kıyamayıp onu keşfe çıkmak! Aslında hayatımın en yorucu dönemiydi ve hep çalışma hayalini kurduğum setlerin, gerçek setlere tekabül etmediğini görmek de üzücüydü 🙁
 
Ve yine mesela, yazdım! Neredeyse 2 sene boyunca ve büyük bir disiplin ile hiç durmadan yazdım…
Kelimeler ile aram hep iyi olmuştur zaten ve ben onlarla oynamayı, cümleleri bozup-yeniden kurmayı severim. Yazı’yla (hem de bu sefer eyleme geçirerek) haşır neşir olduğum bu iki yıl boyunca hem en şizofrenik, hem de en huzurlu günlerimi geçirdim sanırım. Yaklaşık 300 sayfalık bu roman denemesi iki nüsha halinde çekmecemde, bir gün cesaret edip de yayınlatmaya kalkar mıyım bilmiyorum…
 
2008 Yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Sim Sanat Merkezi‘nde resim öğretmeni olarak çalışmaya başladım ve 4,5 yıl boyunca hem Yaratıcı Çocuk Atölyesi, hem de GSF/GSL Hazırlık sınıflarında resim dersleri verdim.
2011 Yılında Hüzünbaz’lar adı altında mdf üzerine dekoratif işler ve sipariş üzerine el boyaması kırlentler yapmaya başladım. Bir taraftan kırlent siparişlerin yoğunluğu, bir taraftan da sergi hazırlıkları derken, ben hepsine birden yetişemez oldum ve Sim Sanat’taki işimden ayrıldım.
 
Yurt içinde pek çok karma sergiye katıldım ve 4 kişisel sergi açtım. Bu aralar hem yeni sergilere hazırlanmakta, hem de sipariş üzerine kırlentler yapmaya devam etmekteyim🙂

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.