Grup Gündoğarken sevilen şarkılarıyla 31 Ekim’de KadıköySahne’de…

Grup Gündoğarken, İlhan, Burhan ve Gökhan Şeşen tarafından 1982 yılında kuruldu. 1983 yılında Levent Kırca Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Kadıncıklar” adlı müzikli oyunun müziklerini yaparak ve sahnede icra ederek profesyonel müzik hayatına başladı.

1986 yılında piyasaya çıkan ilk albümleri “Bir Yaz Daha Bitiyor” ile müzik piyasasına girdiler. Gündoğarken adı ilk kez 1983’te Levent Kırca’nın “Kadıncıklar” oyunuyla duyuldu ve grup 25 yıldır kendine has sesini ve müzikteki yerini korudu.

Bugün yoluna Burhan Şeşen ve Gökhan Şeşen ile iki kişi olarak devam eden Gündoğarken, gümüş yılını sekiz yıl aradan sonra çıkardığı yepyeni bir albümle kutluyor. “Hayat Bu” adını taşıyan albüm, 9 Haziran Pazartesi günü Seyhan Müzik etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Albümde besteleri Burhan Şeşen ve Gökhan Şeşen’e ait 10 parça var. Hayatın mutlu ve hüzünlü yanlarını anlatan ve bütün Gündoğarken şarkıları gibi umudu elden bırakmayan şarkılar… Ayrıca gruba adını veren ve 1986 tarihli ilk albümü “Bir Yaz Daha Bitiyor”da yer alan “Gündoğarken” adlı şarkı da 2008 versiyonuyla “Hayat Bu”nun içinde yer alıyor. Düzenlemeler usta müzisyen Gürol Ağırbaş’a ait.

Albümün bir de sürprizi var: “Düş Gibi Bir Şey” adlı şarkının sözleri, Ezginin Günlüğü’nün solisti ve söz yazarı olmasının yanı sıra edebiyatçı kimliğiyle de tanınan Hüsnü Arkan tarafından yazıldı. Ayrıca iki şarkıda da yazar Yasemin Pulat’ın imzası var. Fotoğrafları Zeynel Abidin Ağgül çekti.

Gündoğarken Diskografi:
2000 – İstanbul Atina İstanbul
1999 – Gündoğarken 99
1998 – Mest of Gündoğarken
1993 – Ankara’dan Abim Geldi
1990 – Bir Günlük Aşk
1989 – Yaz Bulutları
1986 – Bir Yaz Daha Bitiyor

Gündoğarken Konseri
Tarih: 31 Ekim 2013 Saat:22:00
Yer: KadıköySahne

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.