Gürültünün İçinde ile tanıdığımız görmeyeri, ikinci sezonlarına ilk yapımları ile Beyoğlu Hayal Perdesi‘nde kaldığı yerden devam ediyor.
Oyunun yazarlığını Uğur Küçükdağ yapıyor. Karakterlere Nihan Aypolat, Cem Büyük, Onur Sarıaltın ve Ceyda Yücesan hayat veriyorlar. Beyoğlu Hayal Perdesi’nden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

6. katta bir apartman dairesi. Elinde bavularıyla yeni taşınan kiracısını karşılıyor.Yakınlarda bir mezarlık. Kadın, her sabah mezarlığı ziyaret ediyor.

Yeni bir arkadaş, yangın merdivenlerinde oturup sigara içiyor. Kadının hikayesine benziyor hikayesi.

Sigara içen kızı bekliyor genç adam. Beklemekten kirleniyor, ıslanıyor, yıpranıyor. Ama bekliyor…

Kadife ceketli bir iş adamı. Karısı ve çok sigara içen metresi arasında bir yerlerde televizyon izlerken uyuya kalıyor…

Sonra zaman, bir rüzgar gibi yüzlerini yalayarak esmeye başlıyor. Biriktikçe sızıyor boşluklardan. Öfkeler yağmura dönüşüyor. Doluyorlar bir yerlere. Sevmek, sevmek değil de boşluğa atlamak gibi oluyor. Ne olacağını düşünmeden.
Tam her şeyin bittiğini düşündüğükleri bir anda…

Gürültünün İçinde, Uykusuzluk, şiddet, pencereler ve bavullar arasında kalmış, zamanın biriktiği, belki de Gürültünün İçinde geri aktığı hikâye…

Yazan ve Yöneten: Uğur Küçükdağ
Oynayanlar: Nihan Aypolat, Cem Büyük, Onur Sarıaltın, Ceyda Yücesan

İlgili Bağlantılar: Görmeyeri Facebook, Görmeyeri Twitter

Gürültünün İçinde Bilet-Gişe-Sahne

23 Mayıs 2015, 20:30 (1001 Sanat)

 

TİYATRO
1001 Sanat Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.