7.5 Güzel

Etkinlik Özeti

Share this on WhatsApp Hatırlama ve Anlatmak için Şehre BAK, !f Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali‘nde Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK, 2013 yılında Türkiye’nin birbirine uzak dört şehrinden gençlerin katılımıyla gerçekleştirilen bir kültürel işbirliği ve sanatsal üretim projesi. Batman, Çanakkale, Diyarbakır ve İzmir‘den gençler birlikte çalışarak bu şehirlerden farklı hikâyeleri film ve fotoğraf projeleri aracılığıyla kayda geçirdiler. Ocak-Mart 2014 süresince İstanbul, Diyarbakır, İzmir, Batman ve Çanakkale‘de sergilenen çalışmalar, bu kez gösterim ve söyleşilerle !f Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali etkinliklerinde izleyiciyle buluşuyor. !f Etkinlikler Kapsamında Gösterim ve Söyleşi Programı 14 Şubat 2014 Cuma 16:00 – 18:00, Salt Beyoğlu Etkinlikte, Dengên Bajêr (Şehrin Sesleri) ve Bir Dağın Başı isimli iki kısa belgesel ve Hatırla isimli bir fotoğraf çalışması sunuluyor. Ayrıca proje sahibi gençler ve BAK projesi danışmanları Berke Baş, İrem İnceoğlu ve Serdar Darendeliler’in katılımıyla söyleşi gerçekleştiriliyor. 1 Mart 2014 15:00 – 17:00, Fransız Kültür Merkezi, İzmir Etkinlikte, Şivanê Mala Bavê Min (Babamların Çobanı) ve Dîjle (Dicle) isimli iki kısa belgesel ve Bir Rüyaya Yolculuk isimli bir fotoğraf çalışması sunuluyor. Ayrıca proje…

7.5 Güzel

more
 • Sinema

  7.5
 • Manşet

  7
 • Güncel

  7.5
 • Yakında

  7.5
 • Festival

  8

Hatırlama ve Anlatmak için Şehre BAK, !f Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali'nde

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK, 2013 yılında Türkiye’nin birbirine uzak dört şehrinden gençlerin katılımıyla gerçekleştirilen bir kültürel işbirliği ve sanatsal üretim projesi. Batman, Çanakkale, Diyarbakır ve İzmir'den gençler birlikte çalışarak bu şehirlerden farklı hikâyeleri film ve fotoğraf projeleri aracılığıyla kayda geçirdiler. Ocak-Mart 2014 süresince İstanbul, Diyarbakır, İzmir, Batman ve Çanakkale'de sergilenen çalışmalar, bu kez gösterim ve söyleşilerle !f Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali etkinliklerinde izleyiciyle buluşuyor.

14 Şubat 2014 Cuma 16:00 - 18:00, Salt Beyoğlu
Etkinlikte, Dengên Bajêr (Şehrin Sesleri) ve Bir Dağın Başı isimli iki kısa belgesel ve Hatırla isimli bir fotoğraf çalışması sunuluyor. Ayrıca proje sahibi gençler ve BAK projesi danışmanları Berke Baş, İrem İnceoğlu ve Serdar Darendeliler'in katılımıyla söyleşi gerçekleştiriliyor.

7.5

Hatırlama ve Anlatmak için Şehre BAK, !f Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali‘nde

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK, 2013 yılında Türkiye’nin birbirine uzak dört şehrinden gençlerin katılımıyla gerçekleştirilen bir kültürel işbirliği ve sanatsal üretim projesi. Batman, Çanakkale, Diyarbakır ve İzmir‘den gençler birlikte çalışarak bu şehirlerden farklı hikâyeleri film ve fotoğraf projeleri aracılığıyla kayda geçirdiler. Ocak-Mart 2014 süresince İstanbul, Diyarbakır, İzmir, Batman ve Çanakkale‘de sergilenen çalışmalar, bu kez gösterim ve söyleşilerle !f Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali etkinliklerinde izleyiciyle buluşuyor.

!f Etkinlikler Kapsamında Gösterim ve Söyleşi Programı

14 Şubat 2014 Cuma 16:00 – 18:00, Salt Beyoğlu
Etkinlikte, Dengên Bajêr (Şehrin Sesleri) ve Bir Dağın Başı isimli iki kısa belgesel ve Hatırla isimli bir fotoğraf çalışması sunuluyor. Ayrıca proje sahibi gençler ve BAK projesi danışmanları Berke Baş, İrem İnceoğlu ve Serdar Darendeliler’in katılımıyla söyleşi gerçekleştiriliyor.

1 Mart 2014 15:00 – 17:00, Fransız Kültür Merkezi, İzmir
Etkinlikte, Şivanê Mala Bavê Min (Babamların Çobanı) ve Dîjle (Dicle) isimli iki kısa belgesel ve Bir Rüyaya Yolculuk isimli bir fotoğraf çalışması sunuluyor. Ayrıca proje sahibi gençler ve BAK projesi danışmanları Can Candan, Refik Akyüz ve Zeynep Gönen’in katılımıyla söyleşi gerçekleştiriliyor.
İlgili Bağlantılar: Anadolu Kültür, !F İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, Salt Beyoğlu

BAK Sergi teaser

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.