Film yapımcısı ve sinema bölümü öğrencisi Tunuslu Selim Cherif‘in fotoğraf sergisi 26 Mayıs-1 Haziran 2015 tarihleri arasında halka sanat galerisinde!Selim Cherif projesi hakkında şunları söylüyor:

Projemi Herkesin Farklı Bir Rengi Vardır olarak adlandırdım.
Çalışma kapsamında seçilen fotoğrafların sergi hazırlıklarını halen Türkiye, Fransa ve Tunus’ta yürütmekteyim.
Projemin konusunu: Sosyal ve coğrafi bir bölünmüşlük sonucu savaşlar ve fakirlik ile kavrulan dünyamızın optimist, ironik ve kavramsal anlatımı olarak tanımlamaktayım.
Fotoğraflarımda temel olarak insan ve doğa arasındaki ilişkiyle ilgileniyorum.
Çalışmalarıma en önem verdiğim nokta, fotoğraflarımın ikna edici olması adına modelin olabildiğine rahat ve doğru bir his içinde projeye katılım göstermesini sağlamaktır.
Bu proje -ve biçimlerinin çoğunluğunu- hayata doğrudan müdahale edebilmek için ‘iktidar’ tarafından belirlenen çevre, bedenler, ruhlar, iş, toplum ve semiyotik akımlar gibi yerleşik ayrımlar boyunca ilerleyen bir eylem stratejisini devreye sokar.

Sergiyi, 26 Mayıs – 1 Haziran 2015 tarihleri arasında halka sanat galerisinde izleyebilirsiniz.

from to
Fotoğraf Sergisi
Halka Sanat Galerisi Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.