6.5 İyi

Etkinlik Özeti

Share this on WhatsApp Türkiye´nin ilk squatı (işgal evi) olma niteliğindeki Don Kişot Sosyal Merkezi, 16 Kasım Cumartesi günü 17.00´de “Heyt be! Fanzin Sergi İşgal Evinde” etkinliğine ev sahipliği yapacak. Kadıköy Yeldeğirmeni mahallesinde 15 yıla yakın bir süredir inşaatı tamamlanmamış halde bulunan binayı işgal eden Yeldeğirmeni Dayanışması, binaya Don Kişot Sosyal Merkezi adını verdi. İşgal evi; atölye çalışmaları, gençler için müzik etüdleri ve mahalle toplantılarına olanak sağlayacak bir alan olarak düşünüldü. 16 Ekim’ de Heyt be! fanzin sergisine ev sahipliği yapacak olan mekânda, Heyt be! Fanzin‘in yeni ve eski sayılarına ulaşabilecek, fanzinlerinizi takas edebilecek, Kolsuz Kahraman Wang Yu ve Burçak Konukman da akustik parçaları ve dj performanslarını izleyebileceksiniz Heyt be! Fanzin 2010 Aralık ayında Deniz Beşer, Sedef Karakaş ve Barış Sinsi tarafından kurulmuş illüstrasyon-mizah ağırlıklı olan bir fanzin oluşumudur. ‘Benim annem bile kitap yapabilir 2’, ‘Zine Fest Berlin’ ve ‘ Zürich Small Press Fair’ gibi festival, fuar ve fanzin sergilerine katılmış olan Heyt be!, 2012´de Tarlabaşı´ndaki terkedilmiş bir binada “Heyt be! Fanzin Sergisi”ni organize etmiş, bu sergi gecesine yurt içi…

6.5 İyi

more
  • Dergi

    6.5
  • Sergi

    6.5
  • Günün Önerisi

    6.5

Türkiye´nin ilk squatı (işgal evi) olma niteliğindeki Don Kişot Sosyal Merkezi, 16 Kasım Cumartesi günü ise 17.00´de "Heyt be! Fanzin Sergi İşgal Evinde” etkinliğine ev sahipliği yapacak.

heytBe_kizliErkekliKadıköy Yeldeğirmeni mahallesinde 15 yıla yakın bir süredir inşaatı tamamlanmamış halde duran binayı işgal eden Yeldeğirmeni Dayanışması, binaya Don Kişot Sosyal Merkezi adını verdi. İşgal evi; atölye çalışmaları, gençler için müzik etüdleri ve mahalle toplantılarına olanak sağlayacak bir alan olarak düşünüldü.

16 Ekim' de Heyt be! fanzin sergisine ev sahipliği yapacak olan mekânda, Heyt be! Fanzin'in yeni ve eski sayılarına ulaşabilecek, fanzinlerinizi takas edebilecek, Kolsuz Kahraman Wang Yu ve Burçak Konukman da akustik parçaları ve dj performanslarını izleyebileceksiniz

Yer: Don Kişot Sosyal Merkezi, Rasim Paşa Mah. Duatepe S. No:15 Kadıköy
Açılış: 16 Ekim 2013, 17:00-22.00
Zaman: 16-18 Ekim 2013, 11:00-20:00
Organizasyon: Heyt be! Fanzin

6.5

Türkiye´nin ilk squatı (işgal evi) olma niteliğindeki Don Kişot Sosyal Merkezi, 16 Kasım Cumartesi günü 17.00´de “Heyt be! Fanzin Sergi İşgal Evinde” etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Kadıköy Yeldeğirmeni mahallesinde 15 yıla yakın bir süredir inşaatı tamamlanmamış halde bulunan binayı işgal eden Yeldeğirmeni Dayanışması, binaya Don Kişot Sosyal Merkezi adını verdi. İşgal evi; atölye çalışmaları, gençler için müzik etüdleri ve mahalle toplantılarına olanak sağlayacak bir alan olarak düşünüldü.

16 Ekim’ de Heyt be! fanzin sergisine ev sahipliği yapacak olan mekânda, Heyt be! Fanzin‘in yeni ve eski sayılarına ulaşabilecek, fanzinlerinizi takas edebilecek, Kolsuz Kahraman Wang Yu ve Burçak Konukman da akustik parçaları ve dj performanslarını izleyebileceksiniz

Heyt be! Fanzin

2010 Aralık ayında Deniz Beşer, Sedef Karakaş ve Barış Sinsi tarafından kurulmuş illüstrasyon-mizah ağırlıklı olan bir fanzin oluşumudur. ‘Benim annem bile kitap yapabilir 2’, ‘Zine Fest Berlin’ ve ‘ Zürich Small Press Fair’ gibi festival, fuar ve fanzin sergilerine katılmış olan Heyt be!, 2012´de Tarlabaşı´ndaki terkedilmiş bir binada “Heyt be! Fanzin Sergisi”ni organize etmiş, bu sergi gecesine yurt içi ve yurt dışından graffiti sanatçıları ve müzisyenleri davet etmiş, 2013’te Beyoğlu´ndaki Kaptan Tomtom Sokak’ta “Fanzin Sergisi” ve “Evde Fanzin Filmleri” gecesi gibi etkinlikler düzenlemiştir.

Yer: Don Kişot Sosyal Merkezi, Rasim Paşa Mah. Duatepe S. No:15 Kadıköy
Açılış: 16 Ekim 2013, 17:00-22.00
Zaman: 16-18 Ekim 2013, 11:00-20:00
Organizasyon: Heyt be! Fanzin

Yazar değil de bir anlatıcı olduğuna inanıyor. Sıradan bir sanatsever, İzmir düşkünü ancak İstanbul rahatsızı. İzmir'de Sanat ve İstanbul'da Sanat Kurucu ekibinden. Danışman ve bilgisayar programcısı. İyi bir okuyucu, güzel yazı sevdalısı. Muhtelif edebiyat düzlemlerindeki paydalardan bir tanesi.

Mert Ataol

Comments are closed.