7.1 İyi

Sergi Önbilgisi

Share this on WhatsApp Açılışı 8 Mart dünya kadınlar gününde yapılan İnançlar, Diller, Tabletler adlı resim Sergisi Artev Sanat Galerisi‘nde. Sema Sevgen‘in ilk sergisini oluşturan; geçmiş medeniyetler, kazınmış freskler ve eski yazıları tablolarına yansıttığı ve kendine özgü bir soyutlama ile kırılmış yıpranmış, çizilmiş tablet, resim ve yazı parçalarını tuvallerine aktardığı çalışmalarını, 21 Mart tarihine kadar Artev Sanat Galerisi’nde gezip görebilirsiniz. Yurt içi ve dışında sergi ve fuarlara katılmış olan sanatçı 2011 yılında, merkezi Sydney’de bulunan Gelibolu Anma Derneği‘nin düzenlediği Çanakkale Resim Yarışması’nda birincilik ödülüyle onurlandırılmıştı. açırılmaması gereken bu sergiyi, Pazar günleri hariç hariç her gün 11:00 ile 18:00 saatleri arası gezebilirsiniz Sema Sevgen Hakkında 1955 Yılında Istanbul’da doğan Sema Sevgen, İstanbul Alman Lisesi mezuniyetinin ardından İstanbul Universitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı’nı bitirdi. Sanat ve Kültür dallarında çalışmayı düşünen Sevgen, hocasının ricası üzerine aynı üniversitede okutman olarak göreve başladı. Resme olan ilgisi hiç kesilmeyen sanatçı, emekli olur olmaz Atilla Tos -2003- ile çalışmaya başladı ve  Elvan Öksüm ile özel derslere devam etti. Sanatçı 2005 Yılında Murteza Fidan grubuna katılarak iki yıl boyunca…

7.1 İyi

more
 • Sergi

  7
 • Yakında

  7
 • Güncel

  7
 • Manşet

  7.5

Artev Sanat Galerisi, açılışı 8 Mart dünya kadınlar gününde yapılacak İnançlar, Diller, Tabletler adlı resim Sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sema Sevgen'in ilk sergisini oluşturan; geçmiş medeniyetler, kazınmış freskler ve eski yazıları tablolarına yansıttığı ve kendine özgü bir soyutlama ile kırılmış yıpranmış, çizilmiş tablet, resim ve yazı parçalarını tuvallerine aktardığı çalışmaları 21 Mart tarihine kadar Artev Sanat Galerisi'nde gezip görebilirsiniz.

Yurt içi ve dışında sergi ve fuarlara katılmış olan sanatçı 2011 yılında, merkezi Sydney'de bulunan Gelibolu Anma Derneği'nin düzenlediği
Çanakkale Resim Yarışması'nda birincilik ödülüyle onurlandırılmıştı.

Kaçırılmaması gereken bu sergiyi, Pazar günleri hariç hariç her gün 11:00 ile 18:00 saatleri arası gezebilirsiniz

7.1

Açılışı 8 Mart dünya kadınlar gününde yapılan İnançlar, Diller, Tabletler adlı resim Sergisi Artev Sanat Galerisi‘nde.

Sema Sevgen‘in ilk sergisini oluşturan; geçmiş medeniyetler, kazınmış freskler ve eski yazıları tablolarına yansıttığı ve kendine özgü bir soyutlama ile kırılmış yıpranmış, çizilmiş tablet, resim ve yazı parçalarını tuvallerine aktardığı çalışmalarını, 21 Mart tarihine kadar Artev Sanat Galerisi’nde gezip görebilirsiniz.

Yurt içi ve dışında sergi ve fuarlara katılmış olan sanatçı 2011 yılında, merkezi Sydney’de bulunan Gelibolu Anma Derneği‘nin düzenlediği Çanakkale Resim Yarışması’nda birincilik ödülüyle onurlandırılmıştı.

Kaçırılmaması gereken bu sergiyi, Pazar günleri hariç hariç her gün 11:00 ile 18:00 saatleri arası gezebilirsiniz

Sema Sevgen Hakkında

Sema Sevgen

Ressam Sema Sevgen

1955 Yılında Istanbul’da doğan Sema Sevgen, İstanbul Alman Lisesi mezuniyetinin ardından İstanbul Universitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı’nı bitirdi.
Sanat ve Kültür dallarında çalışmayı düşünen Sevgen, hocasının ricası üzerine aynı üniversitede okutman olarak göreve başladı.

Resme olan ilgisi hiç kesilmeyen sanatçı, emekli olur olmaz Atilla Tos -2003- ile çalışmaya başladı ve  Elvan Öksüm ile özel derslere devam etti.
Sanatçı 2005 Yılında Murteza Fidan grubuna katılarak iki yıl boyunca çalışmalarını grupla birlikte sürdürdü. 2009 Yılında resmini farklı bir boyuta taşımak isteyen sanatçı Burhan Yıldırım atölyesine katıldı ve halen bu atölyede çalışmalarına devam ediyor.

Tarih ve Eski Medeniyetlere ilgi duyan Sevgen, etkilendiği eski, kazınmış, yırtılmış ya da yıpranmış yazılar, duvar resimleri ve değişik inançları konu alarak resimlerine yansıtmaktadır.

Açılış Kokteyli: 8 Mart Cumartesi, 16:00
Sergi: 08-26 Mart, 11:00-18:00 Saatleri Arası, Pazar günleri hariç
Yer: Kumbaracılar Sok. Özlem Apt. 17/2 Feneryolu

İlgili Bağlantılar: Artev Sanat Galerisi, Sema Sevgen Resmi Sitesi, Sema Sevgen Facebook

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.