Yazar, arkelog ve akademisyen İsmail Gezgin ile sanat ve mitolojiye bir yolculuk yapmak, insanoğlunun bilinçaltının sırlarını taşıyan mitosların sanat eserlerindeki izlerini keşfetmek isteyenler; 7 Mart Cumartesi günü BitiyatroBisahne’de düzenlenen Sanatın Mitolojisi seminerini düşünebilirler.




Mitoslar, anlamsız ve boş zamanlarda anlatılmak için uydurulmuş fantastik masallar değildirler. Mitoslar, insanlığın bugüne gelişinin öyküsünü aktarabilecek kültürel zenginlikler içeren, hayatımızı şekillendiren ve ona sınırlamalar getiren, kültür dediğimiz şeyin DNA’sıdır.
… / …
Sanatın Mitolojisi‘nde, kimi zaman sanattan hareketle mitosa, kimi zaman mitostan hareketle sanata doğru yolculuğa çıkacaksınız…

…Seminerin sunumundan

İsmail Gezgin’i Tanıyalım

İsmail Gezginİsmail Gezgin, 1988 yılında Ege Üniversitesi Klasik Arkeoloji Bölümünü bitirdikten sonra aynı okulda Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini de tamamladı.
1995 yılından bu yana Ege Üniversitesi, Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu, Turist Rehberliği Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta.
Gezgin, Anadolu’nun birçok yerinde arkeolojik kazılara katılmasının yanı sıra İzmir ve çevresinde yapılan yüzey araştırmalarında da bulundu.

Fallusun Arkeolojisi, Sanatın Mitolojisi, Antik Yunan ve Roma Sanatında Cinsellik ve Erotizm, Tarih Boyunca Çeşme, Alacaat’ta Alaçatıya ve Gılgamış isimli kitaplarıyla tanınan İsmail Gezgin, Psikeart, Memlekent, Artist ve Gastro Dergilerinde sanat, arkeoloji, tarih ve yemeğin kültür tarihi konulu yazılar yazmakta ve Çeşme’de yaşamaktadır.

Seminer 7 Mart Cumartesi günü, 14:00 – 19:00 saatleri arasında yapılacak İletişim için BitiyatroBisahne telefon numaralarını kullanabilirsiniz.

BitiyatroBisahne iletişim: 0212 244 02 47 ve 0532 262 49 29

Buluşmalar
BitiyatroBisahne, Beyoğlu Map

Yazar değil de bir anlatıcı olduğuna inanıyor. Sıradan bir sanatsever, İzmir düşkünü ancak İstanbul rahatsızı. İzmir'de Sanat ve İstanbul'da Sanat Kurucu ekibinden. Danışman ve bilgisayar programcısı. İyi bir okuyucu, güzel yazı sevdalısı. Muhtelif edebiyat düzlemlerindeki paydalardan bir tanesi.

Mert Ataol

Comments are closed.