Ölümsüz besteci Handel’in birbirinden güzel aryalarını Philippe Jaroussky’nin benzersiz sesinden dinlemek isteyen sanatseverler için kaçırılmaz bir fırsat…Bir yanda pek çok prestijli uluslarararası ödül sahibi, beş kıtada konserler veren ve dünyanın dört bir köşesinde yüzbinlerce hayranı olan efsanevi kontrtenor Philippe Jaroussky. Diğer yanda Berlin Filarmoni Orkestrası daimi şefi Sir Simon Rattle’ın “Onun gibi şeflere ihtiyacımız var,” diye nitelendirdiği 21. yüzyılın en tutkulu ve başarılı müzisyenlerinden, kontralto ve orkestra şefi Nathalie Stutzmann ve sanatçının sevilen topluluğu Orfeo 55. İki yıldız sanatçı Jaroussky ve Stutzmann, özel bir proje kapsamında CRR’de verecekleri konserlerinde Handel’in eserlerini yorumlayacaklar.

Alman asıllı İngiliz besteci G.F. Handel’in hayatı boyunca yazdığı neredeyse tüm opera ve oratoryolarda Yunan mitolojisinden kahramanlar ve motiflerle karşılaşılmaktadır. Bu konserde Philippe Jaroussky, Handel’in muhteşem sahne efektlerini zamanında başarıyla kullanmış olduğu Teseo operasından, bestecinin İtalyanca yazdığı son operası Deidamia‘dan, İngiliz Prensesi Anne ve Oranj Prensi Üçüncü William’ın düğün törenleri için bestelediği Parnasso in Festa operasından aryalar ve sevilen Aci, Galatea e Poliferno dramatik kantatını seslendirecek.

Program

G.F. Handel Teseo Operası’ndan aryalar, HWV 9
G.F. Handel Deidamia Operası’ndan aryalar, HWV 42
G.F. Handel Parnasso in Festa Operası’ndan aryalar, HWV 73
G.F. Handel Aci, Galatea e Polifemo Dramatik Kantatı’ndan aryalar, HWV
 
Biletlerinizi bağlantımızı izleyerek temin edebilirsiniz.

Klasik Müzik
Cemal Reşit Rey, Harbiye Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.