İş Sanat’ta bu sezon dansa doyamayacaksınız!Yaratıcı koreografileri ile tasarımcı ve sanatçılarla gerçekleştirmiş olduğu başarılı sahne işbirlikleri için Dance Magazine tarafından “bir görsel kompozisyon ustası” yorumunu alan Jessica Lang, dans topluluğu Jessica Lang Dance Company ile iki gece üst üste İş Sanat’a konuk oluyor.

Henüz 2011 yılında kurulmasına rağmen dans otoritelerinin dikkatini çekmekte gecikmeyen bu sıra dışı topluluk, kısa sürede tüm dünyadaki izleyicilerini ritmin ve müziğin büyüsüne çekmeyi başardı. Çarpıcı tasarım unsurlarını kusursuzca bir araya getirerek klasik bale dilini ustaca ele almış ve duygusal yönden çekici çağdaş eserlere dönüştüren Jessica Lang, duyguları muhteşem bir yalınlıkla aksettirme yeteneği ile eleştirmenlerden tam not alıyor. Bu dans dehasının imzasını attığı eserlerin yaratımı ve sahnelenmesi görevini üstlenen Jessica Lang Dance Company, yetenekli ve doğal dansçılarının nefes kesen performansları ve dünyanın başlıca salonlarındaki kapalı gişe etkinlikleriyle uzun bir süre daha dans dünyasını sallayacağa benziyor.

Jessica Lang Dance Company
09 Nisan 2015 20:00 İş Sanat Kültür Merkezi, İstanbul
10 Nisan 2015 20:00 İş Sanat Kültür Merkezi, İstanbul

Biletlerinizi Bağlantımızı takip ederek biletix’ten temin edebilirsiniz.

Manşet Plastik Sanatlar
İş Sanat Kültür Merkezi, İstanbul Map

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.