İkinci albümünü yayımlayan folk sanatçısı John Grant, 21 Kasım Perşembe günü Babylon sahnesinde…


1990’lar sonu ve 2000’li yıllar boyunca The Czars’a sesini veren Amerikalı söz yazarı ve müzisyen John Grant, 2010 yılında ilk solo albümü Queen of Denmark’ı müzikseverlerle paylaştı. Indie ve folk müzik tarzlarını dinleyicileriyle buluşturan John Grant, 2013 yılında Pale Green Ghost adını verdiği ikinci solo albümünü yayımladı.

John Grant’in sakinleştiren sesiyle folk müziği doyasıya dinleyebileceğiniz bir geceye hazır olun.

Grant’in uzun sakalına ve sert bakışlarına bakıp onu, tuvalete bile gitarıyla giden bir romantik ozan/şarkıcı sanmak olası; gerçi ozanlık da şarkıcılık da, sakal da, romantiklik de kendisinin çok iyi bildiği şeyler; yine de Grant, şair ruhunu ifade ederken gitarla yetinmiyor, elektroniklere de başvuruyor, orkestraların da fikrini soruyor. Eski The Czars üyesi müzisyen, çiçeği burnunda yeni albümü ‘’Pale Green Ghost’’ ile bu tasvir etmeye çalıştığımız minimal, romantik, içe dönük ve kızgın dünyasını, folk kavramlarına yeni yeni açılar devşirerek şekillendiriyor, ritimden çekinmiyor, dans pistinden ödü kopmuyor, yer yer Hot Chip’inki gibi sarkastik bileşkelerle geldiği de oluyor; çığır açmıyorsa da algı açıyor, ne de güzel ediyor.

Hachimaki

John Grant Konseri
Tarih: 21 Kasım 2013 – Saat: 21:30
Yer: Babylon

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.