Kafasına GöreKafasına Göre, Sinemart yayıncılığın ilk yayını olan güçlü bir dergi olarak karşımıza çıkıyor. İki ayda bir bizlerle olacak olan, ilk sayısını da Nisan-Mayıs sayısı olarak çıkaran dergi, kitaplarıyla yakınen tanıdığımız yazarları bir yerde buluştururken aynı zamanda da Ankara hatta yakın zamanda da Türkiye’de adı duyulmamış isimleri ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

Kitaplarıyla yakınen tanıdığımız Altay Öktem ve yazılarını ilk defa yayınlayan ünlü oyuncu Engin Akyürek’le okurlarını buluşturan dergi, sonraki sayılarda sürpriz isimlerle karşımıza çıkacak!

Çizerlerle yazarları bir araya getiren ve her yazıya özgü çizimlerle tasarımı göz dolduran Kafasına Göre, Edebiyat ve Kültür Sanat dergilerinin alışık olduğumuz görüntüsüne farklı bir bakış edinmemizi sağlıyor. İçerik olarak deneme, öykü, şiir gibi türlerin yanında sinema, tiyatro, müzik yazılarına da yer verirken, tam da adı gibi yazarların kafasına göre yazabileceği bir platform oluşturuyor. Bir eleştiri yazısı okuduğunuzu zannederken, kendinizi bir anda yazarın beyninde hissedebilir; bir öykü okurken de ezberiniz bozulup kendinizi darmaduman hissedebilirsiniz!

Türkiye’de dergiciliğe yeni bir soluk getirmeyi amaçlayan Kafasına Göre yeni yazarlara da kapılarını açık bırakarak bir yerlerde sessiz sedasız bekleyen yetenekli yazarlara, okudukları ve belki de idolü olarak benimsedikleri isimlerle bir arada olma fırsatı tanıyor.

Kafasına Göre Dergi’yi kitapçılarınızda ve tüm D&R ‘larda bulabilirsiniz.

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.