2010 yılında kurulan, oyunlarını Beyoğlu’ndaki kendi sahnelerinde sergileyen ve alternatif tiyatro mekanlarından biri olan Kara Kutu, bu yıl ilkini düzenledikleri oyun yazma yarışmasında, çağdaş Türk Tiyatrosuna yeni yapıtlar kazandırmayı, bu alanda ürün veren veya vermek isteyen yazarların oyunlarının değerlendirilmesine olanak sağlamayı ve tiyatro oyunu yazılmasına destek olmayı amaçlamaktadır.Ödül alan yapıt daha sonra Kara Kutu Tiyatro tarafından sahnelenecektir. Yarışma seçici kurulu Turgay Kantürk, Sibel Arslan Yeşilay, Nilay Yılmaz, Jale Sancak, Egemen Sancak, Ceylan Dizdar ve Erşah Özhim’den oluşmaktadır.

Herkesin katılımına açık olan yarışmanın şartnamesine facebook’daki sayfalarının yanısıra, www.kara-kutu.com veya www.galapera.org’dan ulaşılabilir ve ayrıntılı bilgi edinilebilir.

Katılım Koşulları,
1-Yarışma herkese açıktır, yaş sınırlaması yoktur.
2-Oyun yazarları yarışmaya tek yapıtla katılabilirler.
3-Konu sınırlaması yoktur.Çocuk oyunları,kısa oyunlar,uyarlama oyunlar yarışma dışıdır.
4-Yarışmaya katılacak yapıtların daha önce sahnelenmemiş ve başka hiçbir yerde ödül almamış olması gerekmektedir.
5-Ödül tek yapıta verilecektir. Seçici kurul gerek gördüğü takdirde ödül paylaştırılabilir.
6-Ödül alan yapıtın yazarına 750 TL ve bir plaket armağan edilecektir.
7-Ödül alan yapıt, ödülün açıklandığı tarihten itibaren, bir yıl süre ile telif ödenmeksizin Kara Kutu Tiyatro’da sahnelenecektir. Yarışmaya katılanlar bu koşulu kabul etmiş olurlar.
8-Ödüle son katılım tarihi 18 ocak 2014 ‘dür.
9-Ödül alan yapıt 2014 yılı Nisan ayı içinde açıklanacak, ödül töreni Mayıs ayında yapılacaktır.
10-Yapıtlar 7’şer adet olarak, özgeçmiş ve iletişim bilgileriyle birlikte, Kara Kutu Tiyatro’ya elden,posta veya kargo ile gönderileceklerdir.
11-Yarışmaya katılacak yapıtların, Tünel,Ensiz sokak,Şeref apt. no 4 /4 Beyoğlu.İstanbul adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Seçici Kurul
Turgay Kantürk
Sibel Arslan Yeşilay
Nilay Yılmaz
Jale sancak
Ceylan Dizdar
Egemen Sancak
Erşan Özhim

Kara Kutu

Son Katılım Tarihi: Katılım süresi 18 ocak 2014 tarihinde dolmuştur.
İletişim: Tünel Asmalımescit Ensiz sokak no: 4/2, Beyoğlu – İstanbul

İstanbul'da Sanat Editoryal Takımı; Güzel sanatlar, edebiyat, müzik ve tiyatro öğrenimi görmüş dört kişiden oluşan bir ekiptir. İstanbul'da Sanat içeriğinin düzenlenmesinde etkindirler. İçeriğie alınacak etkinlik, makale, söyleşi ve yazının danışma kurulu onaylı takipçisi ve karar vericisidirler.

Editor

Comments are closed.